MojAndroid

Dve tablety a prvý véčkový Android od Samsungu dostávajú One UI 4 a Android 12. Ide o modely Samsung Galaxy Tab S7, S7+ a o Samsung Galaxy Z Flip. Správu prináša portál GSMArena.

Prvé tablety od Samsungu získavajú One UI 4

Samsung začal už naplno rozposielať One UI 4 a Android 12 na svoje vlajkové zariadenia. One UI 4 dostali modely radu S10, S20, Note20, Z Fold2 S21, Z Flip3, Z Fold3 a teraz sú na rade ďalšie vlajkové modely.

Tablety Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ dostávajú stabilnú aktualizáciu v Európe, teda aj u nás. Ak ste majiteľom tohto tabletu, tak už môžete kontrolovať, či vám náhodou neprišla aktualizácia. Urobíte tak v Nastaveniach – Softvérové aktualizácie.

Samsung Galaxy S7+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia prináša decembrovú bezpečnostnú záplatu a má označenie T870BXXU2CULC pri modeli Tab S7 a T976BXXU2CULC pri modeli S7+.

One UI 4 prináša nové farebné palety, Android 12, lepšie možnosti zabezpečenia a ochrany osobných údajov a lepšie prepája ekosystém Samsungu.

One UI 4 pre Samsung Galaxy Z Flip

Nezabudlo sa ani na prvý a originálny sklápací model Samsung Galaxy Z Flip. Aktualizáciu pre tento model hlásia používatelia z Talianska a Švajčiarska, čiže ešte nemusí (ale môže) byť dostupná aj u nás.

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Konkurencia

Okrem Google a jeho rady Pixel na Samsung v podstate svojou rýchlosťou aktualizácií nemá nikto. Xiaomi už má zopár modelov (aj minuloročných), pre ktoré už testuje Android 12.

Nokia X20 taktiež dostala Android 12 a to nie je ani vlajkový model. Avšak pri Nokii je to jeden z najlepšie vybavených mobilov, aké výrobca tento rok predstavil.

30.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+