MojAndroid

Samsung to skúša už tretíkrát. Zatiaľ čo aktualizácia modelov radu Galaxy S21 na Android 12 a nadstavbu One UI 4 prebehla absolútne bez problémov, o nových skladacích modeloch toto povedať nemôžeme. Od 6. decembra, kedy aktualizácia prebehla po prvýkrát, sa začali neustále objavovať nejaké problémy.

Výrobca preto aktualizáciu stopol, softvérové chyby opravil a spustil opäť. No stále nebola bez chýb a bol nútený ju opäť stopnúť. Podľa portálu XDA-Developers bola teraz znovu spustená. Tretíkrát a snáď už bez chýb. Stihli ste už aktualizovať aj vy?

Nevyšiel ani druhý pokus. Samsung pozastavuje aktualizáciu na Android 12 a One UI 4

23.12.2021

Aktualizácia pre nové skladacie modely od Samsungu je opäť pozastavená, informoval portál PhoneArena. Stalo sa tak už druhýkrát, opäť sa v nej našli chyby, a tak ju výrobca radšej stopol.

Výrobca sa očividne snaží dodržať svoje sľuby a najmä časový plán aktualizácií. Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 ju mali sľúbenú na december. To sa síce podarilo, ale nezaobišlo sa to bez problémov. Chybné aktualizácie samozrejme neobchádzajú ani konkurenciu, stáva sa to pomerne bežne.

Ak ste doteraz svoje skladačky neaktualizovali, už sa vám to ani nepodarí, keďže aktualizácia je pozastavená. Informácie o tom, aké problémy aktualizácia priniesla teraz, zatiaľ nemáme. Pokiaľ ste už aktualizovali, dajte nám vedieť či je všetko v poriadku, prípadne nás informujte o chybách, ktoré ste spozorovali.

Samsung opätovne spúšťa aktualizáciu na Android 12 pre skladacie modely. Tentokrát snáď už bez chýb

17.12.2021

Prvými modelmi výrobcu, ktoré boli aktualizované na Android 12 a nadstavbu One UI 4.0, boli tie zo série Galaxy S21. Neskôr sa pridali najnovšie skladacie Galaxy Z Flip3 a Z Fold3. Avšak objavilo sa niekoľko závažných problémov. Závažných natoľko, že Samsung bol nútený aktualizáciu pozastaviť. Portál XDA-Developers teraz informoval o tom, že aktualizácia bola opätovne spustená.

Vyzerá to tak, že výrobcovi sa v priebehu jedného týždňa podarilo opraviť všetky chyby, ktoré so sebou aktualizácia priniesla, a tak ju mohol obnoviť. Za zmienku stojí fakt, že pred prvým ostrým vydaním boli k dispozícii 4 beta verzie, v rámci ktorých by mali byť prípadné problémy odstránené. Bohužiaľ, nestalo sa tak.

Opravená aktualizácia by mala byť v poriadku. V týchto chvíľach sa dostáva na niekoľko trhov, vrátane domácej Južnej Kórei. V najbližších dňoch by mala prísť aj na zariadenia, ktoré boli zakúpené na Slovensku.

Samsung kvôli množstvu problémov pozastavil aktualizáciu na Android 12 pre Z Fold3 a Z Flip3

10.12.2021

Aktualizácie na Android smartfóny vychádzajú postupne. Existuje na to pochopiteľný dôvod. Nová verzia softvéru môže ešte stále aj napriek mnohým testom obsahovať chyby. Preto je rozumné, aby sa najskôr daný update dostal k menšej skupine používateľov.

Nové One UI 4 spôsobovalo množstvo problémov

Tí, ktorí testujú firmvér pred všetkými ostatnými, riskujú stretnutie sa s chybami. Niektorí používatelia, ktorí svoj Samsung Galaxy Z Fold3, respektíve Galaxy Z Flip3 aktualizovali na stabilnú verziu nadstavby One UI 4, sa stretli s padaním aplikáciami, preblikujúcimi obrazovkami, pomalou odozvou a istí jedinci sa stretli aj s takzvaným “brickom” zariadenia.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G brick
“Bricknutý” Samsung Galaxy Z Fold3 5G | Zdroj: GSMArena.com

Ten vlastne značí pre kompletné znefunkčnenie mobilného telefónu. Ide o stav, z ktorého sa menej skúsený používateľ sám len tak nedostane. Juhokórejský gigant je ochotný týmto ľuďom pomôcť cez online podporu. Aktualizácia na One UI 4 bola teda pre nové “skladačky” dočasne odložená.

Samsung Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 dostávajú aktualizáciu na Android 12 a One UI 4

6. december 2021

Ak ste majiteľom najnovších sklápacích smartfónov od Samsungu, tak máme pre vás skvelé správy. Samsung Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 totiž dostávajú stabilný Android 12. K tomu je pribalená aj najnovšia verzia nadstavby One UI vo verzii 4.0. Správu priniesli portály Sammobile a Android Authority.

Stabilný Android 12 s One UI 4.0 pre sklápacie Samsungy

Majiteľov určite potešia také chuťovky ako Android 12, One UI 4.0, ale aj najnovšie decembrové bezpečnostné záplaty. One UI 4.0 zase prináša nové widgety, nový systémový dizajn, vylepšené možnosti ochrany súkromia a bezpečnosti a mnoho ďalšieho. Nechýba ani farebná paleta podľa nového dizajnového jazyka Material You.

Samsung Galaxy Z Flip3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ako prví dostávajú túto aktualizáciu majitelia zariadení v Srbsku. Pre Z Flip 3 má označenie F711BXXU2BUKM. K nám by mala táto aktualizácia dôjsť v priebehu mesiaca.

Ako vždy, tak aj teraz si môžete skontrolovať, či aktualizácia už nie je pre vaše zariadenie k dispozícii v Nastaveniach.

Samsung Galaxy Z Fold3
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Konkurencia

Konkurencia za Samsungom slušne zaostáva. Výrobcovia ako Xiaomi, OnePlus, Realme momentálne ponúkajú beta verzie Androidu 12 pre svoje tohtoročné, prípadne minuloročné vlajkové lode, avšak Samsung už vydáva stabilné verzie.

Druhým extrémom je Google, ktorý je ešte rýchlejší než Samsung, nakoľko sám systém vyvíja a mal ho čas prispôsobiť svojim Pixelom. Každý Pixel od radu 3 a vyššie už má k dispozícii Android 12.

Náš tip
S aplikáciou Smart Switch Mobile od Samsungu je prechod zo starého smartfónu na nový rýchly a bezproblémový
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+