MojAndroid

Len nedávno som testoval odľahčenú verziu doposiaľ najvybavenejšieho tabletu od Samsungu, Galaxy Tab S6 Lite. Samsung Galaxy Tab S7+ bol oficiálne predstavený 5. augusta. S uhlopriečkou displeja až 12,4”. Ide tak o priamu konkurenciu iPadu Pro 2020 s 12,9” displejom. Aký je najvybavenejší Android tablet súčasnosti?


andreashop affiliate Samsung Galaxy Tab S7+
alza affiliate Samsung Galaxy Tab S7+
hej sk affiliate Samsung Galaxy Tab S7+

Časti recenzie:

Parametre:

Parameter Hodnota
Rozmery 285 x 185 x 5,7 mm
Hmotnosť 575 gramov
Displej Super AMOLED, 12,4″, 2800 x 1752 pixelov, 120 Hz
Operačný systém Android 10 + One UI 2.5
Procesor Qualcomm Snapdragon 865 Plus
Pamäť 6 GB + 256 GB + microSD
Fotoaparát 13 MP (hlavný snímač)

5 MP (ultra-širokouhlý snímač)

8 MP (selfie)

Zvuk 4 reproduktory AKG, Dolby Atmos
Konektivita Wi-Fi 6, 5G, Bluetooth 5.0
Batéria 10090 mAh + 45 W nabíjanie
Snímač odtlačkov prstov v displeji
Cena

Balenie: Minimalistický základ

Samotná krabica nie je oveľa väčšia ako zariadenie. Je dokonca ja príjemne tenká, čo naznačuje, že aj Galaxy Tab S7+ bude poriadne tenký. Vo vnútri sa nachádza všetko podstatné, nič navyše nečakajte.

Samozrejmosťou je nabíjací adaptér s výkonom len 15 W, pričom tablet zvládne až 45 W nabíjanie. Škoda, výkonnejšiu nabíjačku si budete musieť kúpiť osobitne. Nachádza sa tu aj USB kábel a kovový nástroj na vyberanie SIM karty. 

Samsung Galaxy Tab S7+ balenie

Pero S Pen je tiež štandardom, tu som bol nepríjemne prekvapený z jeho hrotu. Ten sa kýve a nesedí na svojom mieste. Vyťahovať som sa ho radšej nesnažil, pravdepodobne je zlomený. Samsung niekedy pribaľoval aj náhradné hroty, no tu sa žiadny nenachádza. Škoda. Našťastie sa  dalo fungovať aj s týmto “nedostatkom”.

Obsah balenia:

 • Samsung Galaxy Tab S7+ 
 • Nabíjací adaptér (15 W)
 • USB kábel
 • Dokumentácia
 • Nástroj na vyberanie SIM karty
 • S Pen

Konštrukcia a dizajn: Najkrajší tablet súčasnosti

Moje prvé pocity po vybalení boli naozaj skvelé. Samsung Galaxy Tab S7+ je výborne spracovaný tenučký tablet s hranatým dizajnom. Kombinácia kvalitných materiálov a výrazných hrán mu dodáva ten správny pocit luxusu. Spracovanie je naozaj príkladné. Certifikácia vodoodolnosti chýba, no pri tablete by sme ju ani nečakali.

Samsung Galaxy Tab S7+

Veľký displej si zobral svoju daň v podobe rozmerov, ktoré sa zastavili na hodnotách 285 x 185 mm. Hrúbka je len 5,7 mm, čo je skvelá hodnota. Aj vďaka veľmi príjemnej hrúbke a ostrým hranám je tablet veľmi atraktívny. Otázkou je, aká bude pevnosť konštrukcie. Osobne ma to veľmi nezaujíma, na tablet si nezvyknem sadať a ani sa ho nesnažím ohýbať. Problém by mohol nastať pri nosení v taške, ale ten by mal bez problémov vyriešiť ochranný obal.

Osobne ma zaujíma originálny obal s klávesnicou, ktorý sa k Tab S7+ pripojí pomocou troch pinov, no na test som ho bohužiaľ nedostal.

Novinka tiež nepatrí medzi najľahšie, hmotnosť 575 gramov je v ruke cítiť. Pri porovnaní s konkurenčným iPadom 12,9” je na tom ale o niečo lepšie. Držanie v jednej ruke je neuveriteľne nepohodlné, spomínaný iPad sa mi držal o niečo lepšie, no stále nie dobre.

Samsung Galaxy Tab S7+

Spodná strana patrí USB-C konektoru a dvom zo štvorice reproduktorov. Ďalšie dva sa nachádzajú na hornej strane. Vľavo nájdeme 3 piny na pripojenie príslušenstva a dve dierky, ktoré pravdepodobne držia klávesnicu na svojom mieste. Vyskúšať som to nemohol, klávesnicu som na test nedostal. Vpravo sa nachádzajú všetky hardvérové tlačidlá a slot na SIM kartu a pamäťovú kartu.

Samsung Galaxy Tab S7+

Zadná strana sa tiež drží hesla “v jednoduchosti je krása”. Objektívy duálneho fotoaparátu jemne vystupujú nad okolitý povrch, no nie je to nič vážne. Čo je zaujímavejšie, je čierna línia vedúca od fotoaparátu smerom dole, ktorá naznačuje, kam odložíte svoje pero S Pen. To sa tam prichytí pomocou magnetu a drží veľmi pevne.

Tablet je na slovenskom trhu k dispozícii vo farbách Mystic Black a Mystic Bronze.

Možnosti odomykania: Pôjde to tvárou aj odtlačkom prsta

Samsung pokračuje vo svojej zavedenej tradícii a ponúka ultrasonický snímač odtlačkov prstov. Opäť som sa mohol spoľahnúť na jeho rýchlosť a presnosť odomykania. Nie, nepatrí medzi úplne najrýchlejšie, ale bol som spokojný. Pri držaní tabletu na výšku sa nachádza klasicky v spodnej časti displeja. Pokiaľ som ho držal na šírku, radšej som odomykal tvárou. Na to slúži selfie fotoaparát umiestnený v hornej časti (pri držaní naležato). 

Po rozpoznaní tváre má používateľ možnosť zostať na zamykacej obrazovke a na tú domovskú sa dostať potiahnutím prsta nahor. Niekomu možno vyhovuje okamžitý prechod na domovskú obrazovku po rozpoznaní tváre. A je tu aj takáto možnosť.

Trochu problém som mal s otočením tabletu, nikdy som nevedel, ktorá strana je hore a ktorá dole. To sa ale pri takomto dizajne dalo čakať, podobne sú na tom aj nové iPady. Nie je tu žiadne tlačidlo, vďaka ktorému by som rýchlo rozoznal, kde je vrchná a kde spodná strana.

Displej: To najlepšie na trhu

Obrovský 12,4” Super AMOLED displej ponúka rozlíšenie 2800 x 1752 pixelov a najmä 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. A tá je cítiť už pri prvých krokoch s tabletom. Ak raz vyskúšate 120 Hz, už nikdy sa nebudete chcieť vrátiť späť. 

Samsung Galaxy Tab S7+

Rámiky okolo displeja sú minimálne, no stále dostatočne hrubé na to, aby bolo možné tablet držať bez väčších problémov. Dosť bolo parametrov, poďme sa pozrieť na reálne skúsenosti.

Ak by som to mal zhrnúť jednoducho, displej sa vydaril v každom smere. Neexistuje tu vôbec nič, čo by som mohol kritizovať. Či už ide o farebné podanie, maximálny jas, viditeľnosť na slnku, všetko je na najvyššej úrovni.

Samsung Galaxy Tab S7+

Obnovovaciu frekvenciu je možné  prepnúť aj na klasických 60 Hz. Nastavenie s názvom Režim obrazovky obsahuje možnosti upraviť si farebné podanie podľa seba. Na výber sú sýte farby a prirodzený tón. Upraviť si tu môžete aj vyváženie bielej farby. Rozlíšenie sa meniť nedá. To znamená, že 120 Hz frekvencia je k dispozícii pre maximálne rozlíšenie. Smartfóny od Samsungu je potrebné nastaviť na FHD+, aby bolo možné zvoliť 120 Hz. Tu sa to našťastie nekoná a používateľ získava maximum toho, čoho je displej schopný.

Samsung Galaxy Tab S7+

Pomer strán 16:10 je výborný na konzumáciu multimediálneho obsahu. Mne by sa ale viac hodil “štvorcovejší” pomer 4:3, čo viac ocenia tí, ktorí chcú zariadenie využiť na prácu. To však neznamená, že Samsung Galaxy Tab S7+ nie je skvelý pracovný nástroj. Je.

Výkon a pamäť: To najlepšie na trhu

Tablety z radu Galaxy Tab S vždy ponúkali to najlepšie. Výnimkou nie je ani nový Galaxy Tab S7+. Výrobca ho rovno vybavil procesorom Qualcomm Snapdragon 865+. Najvýkonnejším čipsetom súčasnosti. Verzia s procesorom Exynos sa našťastie nekoná.

Snapdragon 865+ netreba snáď nikomu predstavovať. Je vyrobený 7 nm výrobnou technológiou a spolu s obrovským výkonom je zároveň aj úsporný. Ideálna kombinácia. Spokojný s výkonom bude určite aj ten najnáročnejší používateľ. Celé je to umocnené displejom s obnovovacou frekvenciou, vďaka ktorej je pocit z používania ešte lepší.

S novým vlajkovým tabletom od Samsungu si zahráte každú hru na maximálnych detailoch a bez jediného seknutia. Ja som otestoval PUBG s maximálnymi grafickými nastaveniami a hra bežala skutočne výborne. Vysoký výkon som ocenil aj pri práci a multitaskingu, nie len pri hrách.

 • Hranie je pri takto veľkom displeji a pomere strán trochu nepohodlné. Zariadenie je proste veľké a chce to zvyk. 10 – 11 palcov by bol ideál.

Veľkosť operačnej pamäte sa podľa Samsungu zastavila na 6 GB. Aplikácia CPU-Z mi hlási 7561 MB, čo je divné, malo by to byť podstatne menej. Možno sa len Samsung mýli vo svojich materiáloch (nakoniec som zistil, že existuje verzia so 6 aj 8 GB RAM). Dôležitejšia ako samotná veľkosť RAM je plynulosť systému a práca s operačnou pamäťou. Aplikácie na pozadí nemajú problém s náhodným zatváraním, práca s viacerými oknami, napríklad v režime Dex je rýchla a bezproblémová. Operačnej pamäte je dostatok.

Mnou testovaný model disponoval úložiskom s kapacitou 256 GB. Po nainštalovaní všetkých aplikácií systém hlásil približne 215 GB voľného miesta. S tým bude spokojná väčšina používateľov. Keby to nestačilo, nachádza sa tu aj slot na pamäťové karty microSD. O pamäť je tak postarané veľmi dobre.

Pre istotu som výkon cez aplikáciu AnTuTu otestoval 4x za sebou. Takto jednoducho je možné zistiť prípadné problémy s prehrievaním. Čím sú výsledky konzistentnejšie, tým je na tom zariadenie lepšie. Nameral som tieto hodnoty:

 • Test 1: 562 023 bodov
 • Test 2: 560 847 bodov
 • Test 3: 557 959 bodov
 • Test 4: 562 384 bodov

Počas tohto testu sa tablet jemne zahrial, no nebolo to nič extrémne. Úprimne, očakával by som podstatne vyššiu teplotu. Prvý test bežal hneď po tom, ako som testoval výkon v 3Dmark.

Systém, S Pen a DeX: Takmer dokonalá kombinácia

Opäť som sa tešil na testovanie kvalitného Samsung tabletu s režimom DeX. A opäť som sa sklamal v kľúčovej veci. Hardvérová klávesnica, ktorú som pripojil cez Bluetooth, má stále  prehodené písmená Y a Z. Tým sa pre mňa stáva tablet totálne nepoužiteľný na poriadnu prácu. Skúšal som to vyriešiť rôznymi aplikáciami, no nič nefungovalo. Samsung, ak náhodou čítate túto recenziu, prosím, už to konečne treba opraviť!

Samsung Galaxy Tab S7+ displej

Inak ide o veľmi schopný pracovný nástroj, a to najmä vďaka peru S Pen a špeciálnemu “desktopovému” režimu DeX. Režim DeX je už veľmi dobre známy a funguje na princípe klasických operačných systémov, ktoré poznáme z počítačov. Základom je práca s oknami, ktorú zvláda výborne. Niektoré pracovné aplikácie sú dokonca optimalizované práve pre použitie v režime DeX. Len škoda tej klávesnice, tá to u mňa celé kazí.

 • Nájsť tapetu inú ako predinštalovanú, môže byť problém. Nie všetky sú prispôsobené používaniu zariadenia na výšku a zároveň naležato. rovnaký problém majú aj alternatívne launchery.

Samozrejmosťou je pokročilý multitasking, práca s viacerými oknami naraz (v režime tabletu zvládne 3) a presúvanie informácií medzi nimi. Všetko funguje na jednotku. Počas práce oceníte aj pero S Pen, ktoré je neodeliteľnou súčasťou Galaxy Tab S tabletov už veľmi dlhú dobu. Len škoda, že to moje má zlomený hrot. 

Samsung Galaxy Tab S7+ DeX

Svoje pero S Pen si môžete odložiť priamo na telo tabletu. Pripevníte ho naň na zadnú stranu, kde drží vďaka silnému magnetu veľmi dobre. Takéto odkladanie bez obalu či klávesnice ale veľmi ergonomické nie je. S kompatibilným obalom je to už ale iná káva, pero bude vždy pripravené. Kreslenie, editovanie textu, kopírovanie a ostatné veci vďaka nemu zvládnete rýchlo, jednoducho a pohodlne. Pero je dostatočne veľké a hrubé, v ruke sa drží príjemne.

Samsung sa chváli zníženou latenciou, čo je v kombinácii so 120 Hz displejom okamžite poznať. Displej zobrazuje vaše kresby či písmo doslova okamžite. S Pen ponúka aj nový dizajn, vďaka ktorému sa lepšie drží v ruke a tiež sa s ním lepšie pracuje.

Samsung Galaxy Tab S7+

Vďaka Bluetooth konektivite nechýbajú obľúbené “air actions”. To znamená, že tablet môžete ovládať perom prostredníctvom rôznych gest. A vôbec ani nemusíte byť pri ňom. Využitie to nájde  napríklad pri fotografovaní. Už nemusíte nastavovať časovač, S Pen je vašou spúšťou. Môžete ním prepínať medzi režimami či dokonca aj medzi samotným predným a zadným fotoaparátom.

Samsung Galaxy Tab S7+ beží na najnovšom operačnom systéme Android 10, na ktorom je nadstavba One UI 2.5 od Samsungu. Tú už veľmi dobre poznáme. Nechýbajú pokročilé možnosti nastavení,  tmavý systémový režim a k dispozícii je aj pokročilé ovládanie gestami, ktoré priniesol práve Android 10.

Samsung Galaxy Tab S7+

Trochu mi prekáža, že Samsung sa v rámci nadstavby drží všetkých svojich aplikácií. A tak tu mám kalendár od Samsungu, galériu, poznámky a množstvo ďalších aplikácií, ktoré nevyužijem. Prijal by som, keby ich bolo možné odstrániť.

Inak som s nadstavbou veľmi spokojný. Všetko funguje presne tak, ako by fungovať malo, používateľské prostredie je moderné a atraktívne. Tiež jeho optimalizácia je zvládnutá na jednotku.

Multimédiá: Bez jacku, ale stále na vrchole

V rámci multimediálnej výbavy mám pred sebou poriadny stroj. Jediným nedostatkom, ktorý mne osobne vôbec neprekáža, je absencia 3,5 mm audio jacku. Ja na počúvanie hudby používam Bluetotoh slúchadlá. Viem si ale predstaviť, že by 3,5 mm jack mohol  niekomu chýbať.

A teraz prejdem k tým všetkým svetlým stránkam. Začnem displejom, ktorý ma doslova núti sledovať obsah vo vysokom rozlíšení. Je to jednoducho nádhera. Skvelý pocit umocňuje aj vysoký výkon, vďaka ktorému si môžete užívať ničím nerušený multimediálny  zážitok. 

Samsung Galaxy Tab S7+ USB-C konektor

Kvalitným reproduktorom sa vždy poteším nielen pri smartfónoch, ale hlavne pri tabletoch. A musím povedať, že tu sa naozaj vydarili. Na tele sú 4 reproduktory. Dva sú umiestnené na spodnej strane, dva na vrchnej. Pri držaní naležato tak máte dokonalý stereo efekt.

Hrajú parádne. Maximálna hlasitosť je vynikajúca, zvukový prejav patrí medzi absolútnu špičku a smelo sa môže porovnávať s najnovšími iPadmi. Zvuk je plný, dokonca počujete aj hlbšie tóny. Samozrejme, subwoofer to nie je, no na počúvanie hudby či sledovanie filmov sú tieto reproduktory doslova dokonalé.

Samsung Galaxy Tab S7+

Trochu problém môže nastať pri držaní naležato, kedy si na každej strane jeden reproduktor zakryjete dlaňou. Našťastie zostávajú ďalšie dva, ktoré sú plne k dispozícii. Sám som prekvapený, ako môže takto tenké zariadenie hrať tak nahlas a kvalitne.

Konektivita: 5G ako čerešnička na torte

V rámci konektivity sa novinka rozhodne nemá za čo hanbiť. Chýba tu infračervený port, no na to sme si už akosi zvykli. A tiež chýba aj NFC. Pravdou je, že by som aj tak takmer 13” tablet neťahal so sebou do obchodu a neplatil ním. No NFC má aj množstvo ďalších využití. To, že tu nie je, by mohlo niekoho od kúpy odradiť.

Mnou testovaná verzia je s podporou SIM karty a tiež 5G. O rýchlosť prenosu dát sa tak nemusíte absolútne obávať. Na trhu bude aj model len s Wi-Fi pripojením. Mať možnosť do svojho pracovného tabletu vložiť SIM kartu a fungovať online aj na miestach, kde nie je Wi-Fi, je niekedy na nezaplatenie.

Samsung Galaxy Tab S7+

S Galaxy Tab S7+ je možné aj telefonovať, no len cez hlasný odposluch. Dobrou voľbou je aj použitie Bluetooth slúchadiel, vtedy nebudete rušiť nikoho naokolo. Pokiaľ telefonujete cez reproduktory, prípadne tablet používate na videohovory, budete s kvalitou zvuku veľmi spokojní. Ani selfie kamera nie je v tomto prípade na zahodenie, určite je kvalitnejšia ako tie, ktoré nájdete v notebookoch.

Fotoaparát: Príjemný doplnok k tabletu

Nie, asi nikto nebude so sebou nosiť takto veľký tablet na výlety a fotografovať s ním. Fotoaparáty v tabletoch fungujú skôr ako nutná pomôcka, prípadne ich využijete pri práci, kedy potrebujete naskenovať dokument a podobne. A tomu sa fotoaparáty aj prispôsobili. S najlepšími fotomobilmi sa jednoducho porovnávať nemôžu.

Samsung Galaxy Tab S7+

Samsung Galaxy Tab S7+ disponuje dvoma fotoaparátmi vzadu a jedným selfie snímačom vpredu:

Hlavný snímač 13 MP, f/2.0, AF
Ultra-širokouhlý snímač 5 MP, f/2.2
Selfie fotoaparát 8 MP, f/2.0

Pri prvom spustení som bol trochu nemilo prekvapený, počas fotografovania to na displeji nevyzeralo vôbec dobre. Zariadenie sa absolútne nesnažilo riešiť prepaly či dynamický rozsah celkovo. Všade bol šum, jednoducho hrôza. Avšak po stlačení spúšte je to podstatne lepšie. A práve výsledok je dôležitý.

Fotografie vytvorené hlavným snímačom ponúkajú za dobrého svetla ponúkajú dostatok detailov a sú bez problémov pozerateľné. Farby sú tiež v poriadku a dynamický rozsah je veľmi dobrý. Prepaly sú maximálne eliminované. V noci to také dobré nie je a práve tu sa prejavuje najväčší rozdiel v kvalite snímača.

Ultra-širokouhlý objektív dokáže zachytiť schopné zábery, ale len za pekného slnečného dňa. Ani v tomto prípade nie sú dokonalé. Výrazne eliminujúce je rozlíšenie 5 megapixelov, fotografiám chýbajú detaily a ani dynamický rozsah nie je taký dobrý ako v prípade hlavného objektívu.

Selfie snímač plní svoju úlohu celkom dobre. Na videohovory je dostatočne kvalitný a zvládne aj celkom pekné fotografie. Zaostrovať nedokáže, takže si musíte dávať pozor na vzdialenosť, aby bola vaša tvár ostrá. S týmto som problém nemal, prakticky každá fotografia bola zaostrená správne pri klasickom držaní. Dynamický rozsah tiež nie je na zahodenie.

Maximom pre video je 4K rozlíšenie a 30 snímok za sekundu. Pri takto výkonnom a drahom zariadení by malo byť 60 fps už štandardom. Bohužiaľ, ani po prepnutí do FHD rozlíšenia nie je vyššia snímkovacia frekvencia k dispozícii. Škoda. Video je kvalitou piremerné. 4K rozlíšenie ponúka dostatok detailov, výhrady mám k stabilizácii obrazu, ktorá mohla byť lepšia. Ďalším problémom ne natáčanie videa z miesta počas toho, ako sa otáčam okolo svojej osi. Obraz je v tomto prípade značne trhaný.

Batéria: Výborná výdrž, pomalý adaptér v balení

Nie, neskrývam sklamanie nad 15 W nabíjačkou v balení, keď zariadenie zvláda nabíjanie s výkonom trikrát vyšším. Toto je naozaj škoda. Samsung sa tak trochu uberá smerom Applu. Ešteže je aspoň pero S Pen v balení.

Batéria ponúka veľkú kapacitu – až 10 090 mAh, ktorá sa s pomalou nabíjačkou nabíja niekoľko dlhých hodín. Na druhú stranu, výdrž je jedným slovom výborná. Pokiaľ budete zariadenie používať na prácu, plnohodnotný pracovný deň zvládnete absolútne bez problémov. Či už ste pripojení na Wi-Fi alebo využívate dáta na SIM karte.

Samsung Galaxy Tab S7+

Úroveň nabitia batéria klesá príjemne pomaly, čo je jednoducho skvelé. Najrýchlejšie vybíjanie nastáva samozrejme pri hraní hier, no ani tu nie je úbytok extrémny. S výdržou batérie som teda úplne spokojný.

Čo sa týka nabíjania, ako už býva zvykom, otestoval  som rýchlosť s nabíjačkou, ktorá prišla v balení. Počas testu som nameral tieto hodnoty:

 • 15 min: 8 %
 • 30 min: 17 %
 • 45 min: 25 %
 • 60 min: 34 %
 • Celkové nabitie: 2:55 hod

Ako môžete z čísel vidieť, nabíjanie s dodávanou nabíjačkou nie je nič extra. Z 0 na 100 % som ho dokázal nabiť  Trochu to kazí inak skvelý pocit s výbornej výdrže samotného zariadenia. Pokiaľ patríte medzi najnáročnejších, pravdepodobne si 45 W adaptér zakúpite. Oficiálna cena tejto nabíjačky je 49,90 eur (zdroj: Samsung.sk).

Samsung Galaxy Tab S7+: Záverečné hodnotenie

Samsung Galaxy Tab S7+ je momentálne najvýkonnejším a najvybavenejším Android tabletom a priamou konkurenciou nového iPadu Pro 12,9 2020. Medzi jeho hlavné výhody patrí kvalitný 120 Hz displej s vysokým rozlíšením, skvelé spracovanie a atraktívny dizajn. Zabudnúť samozrejme nesmiem ani na pero S Pen, ktoré posúva produktivitu na úplne inú úroveň. Potešia 4 kvalitné reproduktory, silná batéria a aj fotoaparát je na tablet veľmi slušný.

Samsung Galaxy Tab S7+

Pre mňa osobne je najväčším nedostatkom nemožnosť prepnutia hardvérovej klávesnice na QWERTZ, stále mám len QWERTY. Ak viete, ako na to, určite dajte vedieť. Potešili by ma tiež náhradné hroty pre S Pen v balení, pretože ten, ktorý som si našiel v tom mojom, bol pravdepodobne zlomený. No a nakoniec by som privítal výkonnejšiu nabíjačku v balení.

Samsung Galaxy Tab S7+ vs Apple iPad Pro 12,9 2020

Pri rozhodovaní medzi týmito dvoma tabletmi bude rozhodovať viacero faktorov. V prvom rade operačný systém. Android ponúka viacero možností a Samsung k tomu pridáva podarený režim DeX. Niečo podobné iPadu chýba. Ten ale vyhráva celkovo lepšou optimalizáciou aplikácií. Po posledných aktualizáciách pribudlo viacero nových funkcionalít, najmä možnosť ovládania myšou. Tú už Android tablety majú od nepamäti.

Nikto sa pravdepodobne nebude rozhodovať podľa výkonu. V tomto smere sú na tom oba porovnávané tablety výborne. Aj displeje sú jednoducho parádne, oba ponúkajú 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Samsung vedie pokročilejšou zobrazovacou technológiou – Super AMOLED vs IPS. V rámci pomeru strán by som skôr dal bod iPadu. Pohodlnejšie sa vďaka tomu drží v ruke a z pracovného hľadiska je 4:3 výhodnejšie. Pre multimédiá sa zase viac hodí pomer strán Samsungu.

Dôležitým rozhodovacím parametrom je cena. Samsung Galaxy Tab S7+ štartuje na sume 1099 eur za verziu s podporou 5G a 256 GB úložiskom, pričom pero S Pen je už v cene. Za 12,9″ iPad Pro s podporou LTE a 256 GB úložiskom si Apple na Slovensku pýta oficiálne 1379 eur. Pokiaľ by ste potrebovali k iPadu aj pero, vyjde vás ešte približne o stovku drahšie.

andreashop affiliate Samsung Galaxy Tab S7+
alza affiliate Samsung Galaxy Tab S7+
hej sk affiliate Samsung Galaxy Tab S7+

Plusy

 • Nádherný dizajn
 • Kvalitná konštrukcia
 • Skvelý 120 Hz displej
 • S Pen priamo v balení
 • 5G
 • Cena (v porovnaní s iPadom Pro)
 • Výborné reproduktory
 • Veľmi dobrá výdrž

Mínusy

 • Len 15 W nabíjačka v balení = pomalé nabíjanie
 • V balení by som privítal náhradné hroty pre S Pen
 • DeX stále neviem fungovať s QWERTZ rozložením po pripojení hardvérovej klávesnice
 • Chýba 3,5 mm jack – síce to nie je nutnosť, no zmestiť by sa mohol
13.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+