MojAndroid

Samsung Galaxy Tab S7+ je najnovším a najvybavenejším tabletom z dielne Samsungu. Ponúka skvelý displej, vydarený dizajn, 5G konektivitu, pero S Pen, silnú batériu a výborný výkon. V redakcii ho testujem ja a prinášam svoje prvé dojmy.

Samsung Galaxy Tab S7+ a jeho atraktívny dizajn

Už samotné predajné balenie naznačuje, že tu nie je niečo v poriadku. Je totiž na tablet až príliš tenké. Po vybalení zariadenia som pochopil. Jeho hrúbka len 5,7 milimetra je doslova neuveriteľná. Tablet je krásne tenučký, hrany sú rovné, čo mu poriadne pridáva na atraktivite. Spočiatku som sa doslova nevedel vynadívať.

Samsung Galaxy Tab S7+ USB-C konektor

Vhod príde aj matné farebné prevedenie, ktoré úspešne bráni zachytávaniu odtlačkov prstov. S výnimkou displeja samozrejme. Samsung tu myslel na každý detail a je to poznať. Otázkou môže byť pevnosť konštrukcie, no osobne dám  prednosť krásnemu tenkému telu, ktoré pôsobí doslova luxusným dojmom.

Prvé zapnutie ďalej prezradilo nádherný displej s vysokým rozlíšením a hlavne obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Rozdiel oproti klasickým 60 Hz je naozaj poznať a je výrazný. Všetko je tu akési plynulejšie, rýchlejšie.

Pomalá nabíjačka a bez náhradných hrotov

Následne som vytiahol nabíjací adaptér a zostal som trochu sklamaný. Výkon je len 15 W. 45 W nabíjačku si budete musieť dokúpiť zvlášť, prípadne budete nabíjať pomaly. Batéria má kapacitu až 10090 mAh, takže to bude trvať naozaj dlho. V recenzii rýchlosť nabíjania samozrejme otestujem.

Súčasťou balenia je aj pero S Pen. To je oproti Applu veľkou výhodou, pretože ten svoj Apple Pencil predáva zvlášť za cenu vyše 100 eur. Náhradné hroty sa bohužiaľ v balení nenachádzajú. To je škoda a vzhľadom na to, že hrot v testovacom kuse bol zlomený už od prvého vybalenia, ma to mrzí ešte viac.

Samsung Galaxy Tab S7+ displej

Pero je možné nabíjať bezdrôtovo po pripnutí na zadnú stranu tabletu, kde ho drží magnet. Toto riešenie nie je ideálne, no ak budete používať ochranný obal, môže dávať  zmysel. K tabletu sa dokáže pripojiť aj prostredníctvom Bluetooth, takže k dispozícii sú aj gestá, ktoré poznáme zo smartfónov radu Galaxy Note.

Samsung Galaxy Tab S7+ a bezdrôtový režim DeX

Režim DeX snáď už ani netreba  predstavovať. Má zmysel a veľmi sa mi páči. Ak plánujete s Galaxy Tab S7+ seriózne pracovať, práve tento režim vám dokáže výrazne pomôcť. Prostredie sa zmení na niečo, čo sa nápadne podobá na prostredie z klasických počítačov, môžete pracovať s rôznymi oknami a podobne.

Samsung Galaxy Tab S7+ DeX

DeX navyše po novom funguje aj bezdrôtovo. Jediné, čo mi prekáža, je nemožnosť prehodenia Y a Z na pripojenej hardvérovej klávesnici. Kedy sa to už Samsung tablety naučia? Softvérová Samsung klávesnica s tým problém nemá.

One UI 2.5 a Android 10

Zariadenie beží na najnovšom Androide 10 s novou nadstavbou One UI 2.5. Nechýba tu tmavý režim, ovládanie gestami a množstvo rôznych užitočných nastavení. Prepnutie rozlíšenia na nižšie som nenašiel, takže 120 Hz frekvencia displeja funguje na tom najvyššom rozlíšení. To sa napríklad nedá povedať o Samsung smartfónoch, tie je potrebné prepnúť do FHD+ rozlíšenia.

Fotoaparát nesklamal, ale ani nenadchol

Prvé fotografie nasvedčujú tomu, že sa fotoaparát absolútne nemôže porovnávať s lepšími fotomobilmi. Predsalen, toto je v prvom rade pracovný tablet. Na fotenie dokumentov a podobné veci bude kvalita fotoaparátu určite postačujúca. Ultra-širokouhlý snímač síce ponúkne širší uhol záberu, no vďaka rozlíšeniu len 5 megapixelov nečakajte zázraky.

Samsung Galaxy Tab S7+

Recenzia už čoskoro

Viac sa samozrejme dozviete v našej písanej recenzii, na ktorej už usilovne  pracujeme, zariadenie testujeme a skúšame všetky jeho funkcie. Ak máte nejaké otázky, pýtajte sa, odpovieme vám na ne buď priamo v komentároch pod týmto článkom alebo následne v plnohodnotnej recenzii.

Náš tip
Samsung Galaxy Tab S7/S7+ oficiálne: To najlepšie na poli tabletov

7.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+