MojAndroid

Juhokórejský výrobca Samsung pokračuje v aktualizovaní svojich zariadení na One UI 4.0, ktorá ja postavená na Androide 12. Stabilnú verziu nového systému len nedávno dostali tohtoročné vlajkové lode zo série Galaxy S21 spolu so skladacími modelmi Z Fold3 a Z Flip3. Teraz prišli na rad ich predchodcovia.

Android 12 podľa portálu Sammobile už dostali aj majitelia smartfónov zo sérií Galaxy Note 20 a Galaxy S20, vrátane populárneho modelu Galaxy S20 FE. Ďalej sa pridáva Samsung Galaxy Z Fold2 s verziou firmvéru F916BXXS2FULE, ktorý obsahuje aj decembrové bezpečnostné záplaty.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Samsung Galaxy Note 20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nová verzia systému pre všetky spomínané modely sa postupne začína objavovať v niektorých európskych krajinách. Podľa informácií našich čitateľov je už aj na Slovensku. Dostupnosť aktualizácie môžete skontrolovať v nastaveniach systému v časti Aktualizácia softvéru.

Týmto však výrobca nekončí a v januári na základe aktuálneho harmonogramu dostanú Android 12 aj prvé smartfóny strednej triedy a staršie vlajkové lode.

Aké zmeny prináša One UI 4.0?

Nadstavba One UI 4.0 je založená na Androide 12, ktorý okrem iného prináša prepracovaný dizajn používateľského rozhrania, nové a krajšie widgety a možnosť prispôsobovať si farby systému na základe tapety. Dizajnový jazyk Samsungu sa síce líši od toho, čo má Google, no tieto novinky zapracoval aj do svojho systému.Samsung Galaxy S21 One UI 4.0 Android 12

Používateľské rozhranie One UI 4.0 | Zdroj: SamsungTaktiež pridal funkcie na zlepšenie súkromia, vrátane indikátorov, ktoré sa zobrazia v hornej časti obrazovky v prípade, že je aktívny fotoaparát alebo mikrofón. Následne pomocou nových prepínačov v rýchlych nastaveniach budete môcť jednoducho prerušiť prístup k fotoaparátu alebo mikrofónu v celom systéme.

Takto aktualizuje konkurencia

Aktualizácie na Android 12 sa tento mesiac dočkali aj OnePlus 9Nokia X20. Spoločnosť Motorola medzitým zverejnila zoznam zariadení, ktoré najnovší Android dostanú a čínsky výrobca Xiaomi sa pripravuje na vydanie nadstavby MIUI 13.

Náš tip
Samsung Galaxy S21 FE bol odhalený v prvom unboxing videu

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+