MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť Samsung začala s vypúšťaním aktualizácie na stabilný Android 12 s používateľskou nadstavbou One UI 4.0 pre viacero zariadení. Do zoznamu patrí Samsung Galaxy S20, Galaxy Note 10 či Galaxy Z Fold2 5G. Najnovšie skladacie modely, Samsung Galaxy Z Flip3 5G a Galaxy Z Fold3 5G, mali update dočasne pozastavený. Nedávno ho však výrobca opätovne spustil. Teraz však webový portál SamMobile priniesol horúcu správu. Séria Samsung Galaxy S10 konečne začína dostávať aktualizácie na najnovší Android 12.

Na Samsung Galaxy S10 príde významný update na najnovší Android 12

Dostupnosť tejto aktualizácie už hlásia používatelia z Nemecka. Nový firmvér nesie označenie G97xFXXUEGULB a okrem novej verzie systému Android a grafického rozhrania One UI 4.0 prináša aj najnovšie bezpečnostné opravy, ktoré sú platné k aktuálnemu mesiacu december. Záplata opravuje viacero kritických chýb.

Dostupnosť updatu na Android 12 si môžete skontrolovať manuálne v nastaveniach. Konkrétnejšie je potrebné prejsť do časti softvérových aktualizácií. Keďže ide o klasický OTA update, telefón by vás mal na jeho dostupnosť upozorniť sám automaticky.

Samsung Galaxy S10 Plus
Samsung Galaxy S10+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy S20 FE

Je pravdepodobné, že si ešte niekoľko dní počkáte, kým Android 12 dorazí aj na váš konkrétny kus. Pokiaľ vlastníte niektorý model z bývalého vlajkového radu Samsung Galaxy S10, do diskusie pod článkom nám dajte vedieť, či ste už dostali aktualizáciu na Android 12.

Ako je na tom so softvérovými aktualizáciami konkurencia?

Na updatovanie svojich telefónov nezabúdajú ani ostatní výrobcovia. Za zmienku stojí napríklad Huawei Mate 40 Pro, ktorý aj napriek absencii Google služieb dostáva decembrový bezpečnostný update. O svoje staršie modely sa stará aj OnePlus a séria OnePlus 7 a 7T dostáva aktualizáciu s decembrovými opravami chýb. Na záver ešte spomenieme Nokiu X20, ktorej používatelia nedávno získali, respektíve ešte len získajú Android 12.

Náš tip
Xiaomi 12 a 12 Pro: Vlajkové lode pre rok 2022 oficiálne predstavené

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+