MojAndroid

Spoločnosť Samsung pokračuje v aktualizáciách svojich smartfónov na systém Android 12 a už čoskoro by sa ho podľa portálu SamMobile mali dočkať jej minuloročné vlajkové lode.

Aktualizácia pre Galaxy S20 už januári?

Rovnako ako v minulých rokoch, aj teraz Samsung otvoril beta program na testovanie najnovšej verzie systému pre viaceré zariadenia. Zatiaľ čo vlajkové lode spoločnosti Samsung na rok 2021 ho už opustili a dostali stabilnú verziu systému Android 12, tak pre staršie vlajkové lode stále prebieha. To by sa však malo čoskoro zmeniť pre sériu Samsung Galaxy S20 z roku 2020.

Samsung Galaxy S20 (9)
Samsung Galaxy S20 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Odhalil to manažér spoločnosti Samsung v Kórei, ktorý má na starosti riadenie beta programu. Podľa jeho tvrdení má Samsung v pláne vydať oficiálnu aktualizáciu so stabilnou verziou Androidu 12 pre modely Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra niekedy v januári. Okrem novej verzie OS sa dočkajú aj zrenovovanej nadstavby One UI 4.0.

Aké zmeny prinesie Android 12?

Najväčšou novinkou novej verzie systému je nový dizajnový jazyk Material You. Google v tomto vydaní Androidu nielen zmenil vzhľad všetkých prvkov, od systémových aplikácií až po widgety, ale aj dal používateľom možnosť lepšie si prispôsobiť systém podľa seba. V nastaveniach bude možné zmeniť jednotlivé farby, čo sa následne prejaví naprieč celým systémom či už v rýchlych nastaveniach, widgetoch, systémových aplikáciách, ale aj v podporovaných aplikáciách tretích strán.

K menej očividným zmenám, ktoré však stále zlepšia používateľský zážitok, patrí optimalizovanie výkonu a vylepšenie upozornení. Google taktiež pokračuje v snahe dať používateľom lepšiu kontrolu nad svojim súkromím. Android 12 prinesie napríklad možnosť udeliť aplikáciám prístup len k približnej polohe alebo vás systém upozorní na to, keď bude aplikácia používať mikrofón alebo fotoaparát.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Huawei priniesol decembrovú bezpečnostnú záplatu systému pre model Huawei Mate 40 Pro. Rovnakej aktualizácie sa dočkali aj konkurenčné modely OnePlus 7 a 7T. Nokia X20 sa zase na Slovensku dočkala systému Android 12.

Náš tip
Samsung Galaxy S21 FE bol odhalený v prvom unboxing videu

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
28.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+