MojAndroid

Rok 2015 sa blíži ku svojmu koncu, a tak je na čase zrekapitulovať to najzaujímavejšie, čo sa v ňom odohralo. Tentokrát sa pozrieme na Android hry a na to, ktoré z nich vás zaujali v roku 2015 najviac. Zoznam 10 Android hier je zoradený podľa čitateľnosti jednotlivých článkov. V kurze boli najmä rôzne simulátory, či už vlakov alebo bláznivej kozy, avšak svoje miesto v zozname majú rozhodne aj staré dobré herné klasiky. Ktorú hru by ste označili za najobľúbenejšiu vy? Akú hru ste v roku 2015 hrali najčastejšie?

TrainStation

TrainStation je veľmi vydarená hra, ktorá kombinuje peknú grafiku, veľmi dobrú hrateľnosť a obrovské množstvo dostupných možností. K dispozícii je totiž viac ako 1000 rôznych lokomotív, ktoré môžete postupne zbierať a vylepšovať nimi svoju vlakovú flotilu. Svoje vlakové stanice tiež môžete prispôsobiť podľa zaujímavých tém v štýle divokého západu, Orientu, San Francisca, Londýna, Berlínu, Benátok a ďalších.

Náš tip
HRY | TrainStation – obľúbený vlakový simulátor prichádza na Android
Verzia: 1.0.42.81
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.42.81
Aktuálna cena: Zdarma

Mortal Kombat X

Hra je dostupná v obchode Play zadarmo, no nájdete tu in-app nákupy. Hru si ale dokážete užiť aj bez nich a môžete si byť istí, že si budete mať čo užívať. Grafika je aj v tomto podaní fantastická, veď samotná hra pochádza zo štúdia Warner Bros. a stavia práve na tých kvalitách, ktoré túto sériu preslávili. Hra je tiež určená iba pre dospelé publikum, čo vás ubezpečí o tom, že tvorcovia nevynechali žiadne fatálne momenty, ktoré fanúšikovia tejto hry tak obľubujú.

image (1)

Náš tip
HRY | Mortal Kombat X prichádza na Android
Verzia: N/A
Pôvodná cena: 4,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Pôvodná cena: 4,99 €
Aktuálna cena: Zdarma

One More Line

Cieľom hry One More Line je prejsť s kurzorom okolo prekážok bez toho, aby ste narazili do nich alebo do stien. Smer jazdy zmeníte tak, že sa dotknete displeja a kurzor akosi “ukotvíte” k najbližšiemu bodu v hracom poli. Potom sa začnete točiť ako kružidlo a keď pustíte prst z displeja, pokračujete v jazde. Keď ste pripútaní k bodom na hracej ploche a točíte sa, môžete prechádzať aj cez stenu. Akonáhle sa ale bodu pustíte, nesmiete do nej naraziť. Cieľom je samozrejme dostať sa čo najďalej a nezomrieť.

Náš tip
HRY | One More Line – návykové šialenstvo
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Atomas

Atomas je naozaj veľmi zábavný titul, ktorý má v sebe potenciál znížiť vašu produktivitu na minimum. Hoci na prvý pohľad sa môže zdať, že hra je určená pre chemikov a fyzikov, nenechajte sa oklamať. Naplno si ju totiž môže užiť skutočne každý bez ohľadu na to, či je vám meno Mendelejev známe, alebo nie.

Náš tip
HRY | Atomas vo vás prebudí skutočného vedca
Verzia: 2.45
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.45
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma

Euro Train Simulator

Euro Train Simulator je simulátor vlakových tratí, ktoré prechádzajú cez významné svetové mestá. V hre na vás čaká 10 typov vlakových súprav, rôzne uhly kamery, animované nastupovanie a vystupovanie cestujúcich, meniace sa počasie a ďalšie zaujímavé funkcie. Hráč si môže vybrať z niekoľkých herných módov, pričom najzaujímavejšou je rozhodne kariéra, v ktorej prechádzate rôznymi úrovňami obtiažnosti.

Náš tip
HRY | Euro Train Simulator – každý milovník vlakov si príde na svoje!
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Minions Paradise

Hra je zástupcom budovateľských stratégií, ktoré sú dnes na mobilných zariadeniach veľmi populárne. Vašou úlohou bude budovať dovolenkový ostrov, kde sa všetko točí okolo mimoňov, oddychovania a zábavy. Ak máte chuť na zaujímavú oddychovú hru, určite si tu prídete na svoje. Samozrejme, nie všetko bude vždy jednoduché a okrem roztomilých mimoňov tu narazíte aj na zloduchov z populárnych filmov, ktorí vám budú chcieť zabrániť v prosperite a raste vášho ostrova.

Náš tip
HRY | Minions Paradise – obľúbení mimoni konečne dostupní v obchode Play

Flight Pilot Simulator 3D

Ak ste niekedy chceli byť pilotom a nikdy ste sa ním nestali, tak si svoj sen môžete splniť aspoň čiastočne v hre Flight Pilot Simulator 3D. Ide o pekne spracovaný simulátor lietania, v ktorom sa z vás stane prvotriedny pilot, ktorý musí plniť rôzne misie. V hre na vás čaká množstvo lietadiel. Spočiatku budete lietať na malom osobnom lietadle a neskôr sa môžete tešiť na stíhačky či vojenské špeciály. Na lietadlách budete plniť rôzne misie, zachraňovať ľudí, hasiť požiare či pretekať s ostatnými hráčmi.

2015-08-24 11.39.30

Náš tip
HRY | Flight Pilot Simulator 3D – parádny simulátor lietania
Verzia: 1.3.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.6
Aktuálna cena: Zdarma

Mountain Goat Mountain

V hre hráte za malého aktívneho kamzíka, ktorý sa zo všetkých síl snaží dostať na vrchol hory. Tou môže byť čokoľvek, keďže prostredie v hre sa mení a vy si tak vyskúšate pekné zelené vrchy ale aj zasnežené štíty. Všetky prostredia ale majú spoločné to, že sa tu nachádza veľké množstvo prekážok a nástrah, ktoré vám budú brániť dosiahnuť váš cieľ. V preklade to znamená veľké množstvo pokusov prekonať svoje najvyššie skóre, čo je častou podstatou podobne návykových hier.

Náš tip
HRY | Mountain Goat Mountain – návyková novinka od Zyngy
Verzia: 1.4.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.6
Aktuálna cena: Zdarma

Gonar

Ak hľadáte novú hru, ktorej hraním by ste mohli stráviť chvíle nudy či obednej prestávky, možno vás zaujme titul od slovenského vývojára s názvom Gonar. Ide o akčnú sci-fi hru, v ktorej budete brániť čiernu dielu na cudzej planéte pred nepriateľskými útokmi. Tie budú mať v tomto prípade na starosti pozemšťania a vašou úlohou bude sa všemožné brániť pred ich vojskami.

Náš tip
HRY | Gonar – slovenská sci-fi akčná hra
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Powder

S príchodom hry Flappy Bird sa mnohí vývojári mobilných hier snažia napodobniť stresujúci prvok, z ktorého mali milióny hráčov doslova šedivé vlasy. Najnovším takým počinom je hra s názvom Powder, v ktorej jazdíte “prašanom” na zjazdovke v horách. Problémy začínajú, keď sa vám do cesty pripletú okolité stromy, skaly a iné prekážky.

Náš tip
HRY | Powder: Návyková jazda na snehu plná stresu
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Ktorá Android hra vás v roku 2015 oslovila najviac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
29.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+