MojAndroid

Koronavírus si dnes vyžiadal ďalšiu veľkú obeť. Organizácia GSMA podľa portálu CNET oznámila, že tohtoročný mobilný kongres MWC 2020 v Barcelone je oficiálne zrušený. Z kongresu sa už na začiatku mesiaca odhlásili juhokórejská spoločnosť LG a čínske ZTE. Len krátko po nich začali rušiť účasť aj Nokia, HMD, Deutsche Telekom, BT a ďalší vystavovatelia. Dôvodom je epidémia koronavírusu a snaha nevystaviť svojich zamestnancov nákaze. Na jednom z najväčších mobilných kongresov sa totiž každý rok zúčastní cez 100 tisíc návštevníkov z celého sveta. Pre organizáciu GSMA usporiadanie kongresu bez väčšiny vystavovateľov nemá význam a jej predstavitelia sa dohodli na zrušení celej udalosti.

Obavy zo šírenia koronavírusu v súvislosti cestovaním zamestnancov koncernov a iných okolností znemožňujú GSMA usporiadať udalosť.

John Hoffman, CEO organizácie GSMA

Spoločnosť HMD Global je ďalšou, ktorá sa MWC 2020 v Barcelone nezúčastní, informuje portál PhoneArena. Nové Nokie tak v Barcelone neuvidíme. Čo je ale horšie, osud samotného podujatia visí na vlásku.

Podľa informácií portálu Android Authority sa o tom, či sa MWC 2020 vôbec bude konať, rozhodne tento piatok. Dôvodom je, samozrejme, pretrvávajúci problém s názvom koronavírus.

Z akcie sa už ospravedlnilo viacero veľkých výrobcov. Okrem koronavírusu samotného je problémom aj obmedzená letecká doprava, najmä z a do Číny.

Začalo to tým, že účasť na MWC 2020 v Barcelone odmietli prví dvaja vystavovatelia – ZTE a LG. Ani ostatní výrobcovia na seba nenechali dlho čakať a podujatia sa nezúčastnia. Dôvodom je koronavírus.

Portál Android Authority uvádza, že chýbať budú Amazon, Ericsson, Nvidia, Sony a TCL. Spoločnosti pravdepodobne svoje tohtoročné novinky predstavia na svojich vlastných eventoch.

Koronavírus poriadne zamával aj leteckou dopravou. Spoločnosti, ktoré odriekli účasť na MWC 2020 v Barcelone, uvádzajú, že problémom je aj doprava. Práve kvôli koronavírusu.

MWC v ohrození?

MWC 2020 sa už blíži, všetko vypukne 24. februára v Barcelone. Napriek tomu, že viacero veľkých výrobcov už účasť odrieklo, o zrušení samotného veľtrhu sa zatiaľ nehovorí.

No ak to pôjde takto aj naďalej a účasť zrušia aj ďalšie veľké spoločnosti, môžeme očakávať, že sa MWC nebude konať vôbec.

Koronavírus zamával aj MWC 2020 v Barcelone. Účasť zrušili prví výrobcovia

5.2.2020

Koronavírus je v súčasnosti témou číslo jeden na celom svete. A vplyv má aj na svet mobilných technológií. Dotkne sa aj nadchádzajúcej konferencie MWC 2020, ktorá sa uskutoční v dňoch 24. – 27 – februára.

LG bude mať v nadchádzajúcich dňoch vlastný event

Juhokórejský LG sa vyjadril priamo na svojich stránkach o tom, že sa rozhodol tohtoročnú konferenciu vynechať. Dôvodom je bezpečnosť zamestnancov, partnerov a zákazníkov.

Spoločnosť pripraví vlastný event, na ktorom ukáže svoje novinky, ktoré mali byť na výstavisku v Barcelone. Výrobca ďakuje verejnosti a fanúšikom za pochopenie.

ZTE sa MWC 2020 tiež nezúčastní

Účasť na MWC v Barcelone zrušilo aj čínske ZTE. Spoločnosť potvrdila, že tlačovú konferenciu na podujatí mať nebude. Informuje o tom portál Theverge. Z veľkej časti za to môže práve koronavírus. Cestovanie v týchto časoch je náročnejšie, vydávanie víz je spomalené a stále je tu aj riziko nakazenia.

Koronavírus už zabil takmer 500 ľudí, ďalších 24 tisíc je infikovaných

Stále platí, že drvivá väčšina nakazených je z Číny, kde má koronavírus svoje ohnisko. Avšak celkom úspešne sa dostáva aj do ostatných krajín sveta. Mimo Číny je zatiaľ potvrdených len niekoľko desiatok nakazených.

Čo je koronavírus

Koronavírusy sú širokou skupinou vírusov, ktoré spôsobujú ochorenia s rôznou závažnosťou od bežného prechladnutia až po závažné ochorenia, ako je MERS a SARS. Koncom roka 2019 bola Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) upozornená na prípady pneumonie v čínskom meste Wuchan.

  • Tip: Šírenie koronavírusu môžete sledovať na virtuálnej mape. Nájdete tu aj štatistiky o počte nakazených, vyliečených v rámci Číny a aj ostatných krajín z celého sveta.

Následne zistilo, že sú spôsobené novým typom koronavírusu, dočasne označeným ako 2019-nCoV. Ten sa prejavuje najmä horúčkou, kašľom a dýchavičnosťou. Od bežných ochorení s podobnými príznakmi sa dá odlíšiť len pomocou laboratórneho vyšetrenia, ktorého výsledky sú k dispozícii za 1 – 2 dni.

Koronavírus pod mikroskopom
Koronavírus Zdroj: Wikipédia

Predpokladá sa, že prví ľudia sa nakazili na trhoch s predajom živých zvierat. Podľa posledných informácií ide o rekombinant netopierieho koronavírusu, ktorého prenášačom sú hady. Vírus sa prenáša aj z človeka na človeka, takže má potenciál vyvolať epidémiu. Inkubačná doba od nákazy do vzniku príznakov je až 14 dní a už počas nej pacient môže nakaziť ďalšie osoby.

V spojení s koronavírusom sa na internete objavuje čoraz viac hoaxov a dezinformácií o tom, aká je správna prevencia či liečba. Zareagovala na to aj sociálna sieť Facebook, ktorá bude takéto informácie blokovať.

12.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Peter Kmec

    Tento rok sa majú aspoň na čo vyhovoriť… :D

  • eMKejx

    tak ci tak sa novinky predstavia minimalne online videovstupmi pripadne niektora znacka zavita do nejakeho europskeho mesta aby ukazala svetu co “upiekla”.

+