MojAndroid

Ak sa dá hovoriť o nejakej sociálnej službe ako skokanovi roka, tak je to určite aplikácia TikTok. Tá slúži na vytváranie krátkych zábavných videí, ktoré následne môže používateľ verejne zdielať. Podobný princíp má aj nová aplikácia Googlu Tangi, ktorú spoločnosť predstavila na svojom blogu. Narozdiel od TikToku, nebude určená pre zábavu, ale bude mať náučnú funkciu.

Google Tangi animácia

 

Návody z každej oblasti bežného života

Aplikácia Tangi pochádza z inkubátora Area 120 spoločnosti Google, ktorý sa zameriava na vývoj inovácií. Jej názov je inšpirovaný slovami TeAch aNd GIve a tangible. Tie odkazujú na veci, ktoré si môže človek sám vyrobiť. Podstatou aplikácie je ponúkať krátke videá s dĺžkou maximálne 60 sekúnd, ktoré budú prezentovať tipy, triky a iné návody. Tie môžu pomáhať v bežnom živote, v kuchyni, v umeleckej činnosti alebo dať návod na výrobu nejakej pomôcky alebo čohokoľvek z bežných potrieb.

Zameranie na kvalitný obsah, ale zatiaľ bez aplikácie pre Android OS

Aby boli návody kvalitné a vytvorila sa v službe odborná komunita, tak budú všetky videonávody podliehať schváleniu. Pri registrácií je nový používateľ a ním ponúkaný obsah preverený. V službe už po jej spustení publikujú svoje návody viacerí populárni  videoblogeri.   Paradoxom ale je, že pre novú službu spoločnosti Google nie je po jej spustení ešte dostupná mobilná aplikácia pre platformu Android OS. Pre konkurenčný iOS naopak áno. Majitelia smartfónov so systémom Android si tak zatiaľ musia vystačiť s webovou verziou služby.

Náš tip
Dnes končí ročná diaľničná známka. Ako si kúpiť novú cez mobil? | Návod
1.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+