MojAndroid

Nedávno sme si pre vás pripravili slepý nočný fototest, v ktorom sme porovnali fotografie z úplne nového Samsungu Galaxy S20 Ultra so stále aktuálnym Huaweiom P30 Pro. Vo výbere boli fotografie vytvorené v štandardnom režime, v nočnom režime a ako bonu sme pridali jedno porovnanie fotografií s päťnásobným priblížením.

Ktoré fotografie boli zhotovené ktorým telefónom?

Pointou slepého fototestu je, že sami neviete, ktoré fotografie boli zhotovené ktorým smartfónom. V tomto teste 44 percent čiateľov smartfóny uhádlo, zatiaľ čo 56 percent nie.

  • Telefón 1 – Huawei P30 Pro
  • Telefón 2 – Samsung Galaxy S20 Ultra

Teraz, keď už viete, ktoré číslo prislúcha ktorému telefónu, podme sa pozrieť na výsledky v hlasovaní. Telefón, ktorý v hlasovaní vyhrá, získa bod. Ten, ktorý bude mať nakoniec viac bodov (viac víťazstiev), vyhrá celý slepý fototest.

Scéna 1

Scénu 1 podľa vás lepšie zvládol Samsung Galaxy S20 Ultra, za ktorý zahlasovalo 766 z vás. Vyhráva teda pomerom 60:40. Takže 1:0 pre Samsung.

Scéna 2

V druhej scéne podľa vás výrazne dominoval Huawei P30 Pro, ktorý získal 972 hlasov, čo predstavuje až 78 percent zo všetkých hlasov. Celkové skóre je teda vyrovnané, 1:1.

Scéna 3

V tretej scéne sa vám viac páčila fotografia z Huawei P30 Pro, ktorá získala 74 percent hlasov. Celkové skóre je 2:1 pre Huawei.

Scéna 4

Z týchto dvoch fotografií sa vám viac páčila tá so Samsungu Galaxy S20 Ultra. Získala 60 percent hlasov. Súboj je teda opäť vyrovnaný, 2:2.

Scéna 5

Čumil sa vám viac páčil v podaní Huawei P30 Pro. Získal 65 percent hlasov. Celkové skóre je 3:2 pre Huawei.

Scéna 6 – nočný režim

Zatiaľ najtesnejšie hlasovanie. Zvíťazil Huawei P30 Pro, ktorý získal 58 percent vašich hlasov. Celkové skóre je 4:2 pre Huawei.

Scéna 7 – nočný režim

Druhá fotografia s nočným režimom opäť pre Huawei. V tomto hlasovaní získal 54 percent hlasov. Celkové skóre je 5:2 pre Huawei.

Scéna 8 – 5x zoom

Túto fotografiu podľa vás lepšie zvládol Samsung Galaxy S20 Ultra, ktorý získal 63 percent hlasov. Celkové skóre 5:3 pre Huawei.

Zhrnutie a krátky komentár

Z hlasovania je jasné, že sa vám páčili fotografie, ktoré obsahovali viac svetla. V hlasovaní zvíťazil Huawei P30 Pro, pomerom 5:3. Nie je to však jednoznačné víťazstvo. Vo väčšine prípadov boli fotografie vyrovnané. Samsung sa viac uberá do teplejších farieb, no nie vo všetkých prípadoch. Nočný režim je agresívny v oboch prípadoch, čo má za následok síce krajšie, no menej reálne fotografie.

Pri bližšom skúmaní fotografií je viditeľný odlišný prístup k nočným fotografiám. Huawei sa väčšinou snaží o čo najostrejšie zábery, zatiaľ čo Samsung okraje viac vyhladzuje. Niekomu sa páči jedno riešenie, inému druhé. Tiež si môžeme všimnúť, že víťaza v detailoch fotograifí povedať jednoznačne nemôžeme. Niektoré zábery sú detailnejšie v prípade Samsungu, iné zase lepšie zvládol Huawei.

Obidve zariadenia dokážu v noci doslova zázraky. Niektoré scény boli naozaj poriadne tmavé. Môžeme s kľudným svedomím povedať, že s nočnými fotografiami z oboch smartfónov budete spokojní a patria medzi aktuálnu špičku.

  1. miesto – Huawei P30 Pro (5 bodov)
  2. miesto – Samsung Galaxy S20 Ultra (3 body)

Ktorý z tejto dvojice fotí podľa vás lepšie v noci?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Náš tip
Slepý nočný FOTOTEST: Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P30 Pro
5.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+