MojAndroid

Nedávno sme si pre vás pripravili slepý nočný fototest, v ktorom sme porovnali fotografie z úplne nového Samsungu Galaxy S20 Ultra so stále aktuálnym Huaweiom P30 Pro. Vo výbere boli fotografie vytvorené v štandardnom režime, v nočnom režime a ako bonu sme pridali jedno porovnanie fotografií s päťnásobným priblížením.

Ktoré fotografie boli zhotovené ktorým telefónom?

Pointou slepého fototestu je, že sami neviete, ktoré fotografie boli zhotovené ktorým smartfónom. V tomto teste 44 percent čiateľov smartfóny uhádlo, zatiaľ čo 56 percent nie.

 • Telefón 1 – Huawei P30 Pro
 • Telefón 2 – Samsung Galaxy S20 Ultra

Teraz, keď už viete, ktoré číslo prislúcha ktorému telefónu, podme sa pozrieť na výsledky v hlasovaní. Telefón, ktorý v hlasovaní vyhrá, získa bod. Ten, ktorý bude mať nakoniec viac bodov (viac víťazstiev), vyhrá celý slepý fototest.

Scéna 1

Scénu 1 podľa vás lepšie zvládol Samsung Galaxy S20 Ultra, za ktorý zahlasovalo 766 z vás. Vyhráva teda pomerom 60:40. Takže 1:0 pre Samsung.

Scéna 2

V druhej scéne podľa vás výrazne dominoval Huawei P30 Pro, ktorý získal 972 hlasov, čo predstavuje až 78 percent zo všetkých hlasov. Celkové skóre je teda vyrovnané, 1:1.

Scéna 3

V tretej scéne sa vám viac páčila fotografia z Huawei P30 Pro, ktorá získala 74 percent hlasov. Celkové skóre je 2:1 pre Huawei.

Scéna 4

Z týchto dvoch fotografií sa vám viac páčila tá so Samsungu Galaxy S20 Ultra. Získala 60 percent hlasov. Súboj je teda opäť vyrovnaný, 2:2.

Scéna 5

Čumil sa vám viac páčil v podaní Huawei P30 Pro. Získal 65 percent hlasov. Celkové skóre je 3:2 pre Huawei.

Scéna 6 – nočný režim

Zatiaľ najtesnejšie hlasovanie. Zvíťazil Huawei P30 Pro, ktorý získal 58 percent vašich hlasov. Celkové skóre je 4:2 pre Huawei.

Scéna 7 – nočný režim

Druhá fotografia s nočným režimom opäť pre Huawei. V tomto hlasovaní získal 54 percent hlasov. Celkové skóre je 5:2 pre Huawei.

Scéna 8 – 5x zoom

Túto fotografiu podľa vás lepšie zvládol Samsung Galaxy S20 Ultra, ktorý získal 63 percent hlasov. Celkové skóre 5:3 pre Huawei.

Zhrnutie a krátky komentár

Z hlasovania je jasné, že sa vám páčili fotografie, ktoré obsahovali viac svetla. V hlasovaní zvíťazil Huawei P30 Pro, pomerom 5:3. Nie je to však jednoznačné víťazstvo. Vo väčšine prípadov boli fotografie vyrovnané. Samsung sa viac uberá do teplejších farieb, no nie vo všetkých prípadoch. Nočný režim je agresívny v oboch prípadoch, čo má za následok síce krajšie, no menej reálne fotografie.

Pri bližšom skúmaní fotografií je viditeľný odlišný prístup k nočným fotografiám. Huawei sa väčšinou snaží o čo najostrejšie zábery, zatiaľ čo Samsung okraje viac vyhladzuje. Niekomu sa páči jedno riešenie, inému druhé. Tiež si môžeme všimnúť, že víťaza v detailoch fotograifí povedať jednoznačne nemôžeme. Niektoré zábery sú detailnejšie v prípade Samsungu, iné zase lepšie zvládol Huawei.

Obidve zariadenia dokážu v noci doslova zázraky. Niektoré scény boli naozaj poriadne tmavé. Môžeme s kľudným svedomím povedať, že s nočnými fotografiami z oboch smartfónov budete spokojní a patria medzi aktuálnu špičku.

 1. miesto – Huawei P30 Pro (5 bodov)
 2. miesto – Samsung Galaxy S20 Ultra (3 body)

Ktorý z tejto dvojice fotí podľa vás lepšie v noci?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
Náš tip
Slepý nočný FOTOTEST: Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P30 Pro

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • KalichVydra

  Huawei vyhral s prehľadom.

 • eMKejx

  uz len z miniatur musi byt jasne kto je pravom vitaz. Netvrdim ze v pripade ak by sa spriemerovali fotografie z oboch zariadeni (den, noc, krajinka, makro, kontrast, bw atd) by nevyhral Samsung. S20 Ultra ma urcite navrch. Ale v pripade noci je ta kresba, farebne podanie, svetlo pozeratelnejsie u P30 Pro. Scena 8 tie hodiny, v pripade Samsungu podla mna hrozne tie rimske cislice… sice viac svetelna scena, no na vezi resp jej streche mi to nepride prirodzene. Neviem to takto posudit kedze by som to musel vidiet na vlastne oci ako to vyzera. Takto na slepo je to len o tom komu to viac padne do oci…

  • Peter Kmec

   U mňa to dopadlo 4:4, čo je ale myslím si, pre rok starý Hua viac ako dobrá vizitka. A keď sa bavíme napr. o tej poslednej fotke, tak tam totálne jasný víťaz Hua. Skrátka musí byť, pretože farby na Sam sú nereálne. Obloha je tmavo fialová a nie čierna ako by mala byť. Plus pokles kvality pri Sam je viditeľný na tých rímskych číslach. Proste pri cene S20 Ultra vs. P30 Pro je víťaz Hua. Teda, neviem či víťaz, ale jednoznačný favorit, pretože kúpiť jednu S20 Ultra alebo dve P30 Pro? Hmmm…..

 • Phantom

  Číňan jednoznačne.

+