MojAndroid

Slovenská pošta ohlásila na svojom Facebooku, že neprijíma balíky do Talianska, podobne ako väčšina pôšt vo svete. Bola nútená tak urobiť z dôvodu výskytu koronavírusu, a tiež preto, že Talianská pošta nerozosiela balíky do rizikových oblastí.

Slovenská pošta neprijíma balíky určené do Talianska
Oznam Slovenskej pošty z ich Facebooku

Taliansko je už druhá krajina, do ktorej Slovenská pošta odmieta prijímať zásielky. Pred troma týždňami sa tou prvou stala Čína. Opatrenia prichádzajú s cieľom zamedzenia ďalšieho šírenie vírusu. Na druhú stranu však pošta vydala tlačovú správu, podľa ktorej sú zásielky z Číny bezpečné, takže ak ste si odtiaľ niečo objednali, zásielka vám bude doručená.

Náš tip
Google chce spolupracovať s Huawei, podáva žiadosť o výnimku

Mapa šírenia vírusu teraz už aj s počtom uzdravených

Mapu toho, ako sa šíri koronavírus ste už u nás mohli vidieť ale po novom ukazuje už aj čísla ľudí, ktorých sa podarilo vyliečiť. Momentálne sa počet uzdravených blíži k polovici počtu prípadov nákazy.

Mapa koronavírus už aj s počtom uzdravených.
Mapa koronavírusu, už aj s počtom uzdravených.

Je otázne, či táto choroba vyústi k svetovej pandémii, ale zatiaľ k tomu nemá ďaleko. Bude zaujímavé sledovať ako sa situácia bude vyvíjať, a kedy sa podarí vyliečiť všetkých.

28.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+