MojAndroid

Bezpečnosť na prvom mieste. Tým by sme sa mali riadiť my ako používatelia, ale aj veľké spoločnosti, medzi ktoré patrí aj Facebook. Ak máte slabé heslo, nepoužívate dvojfaktorovú autentifikáciu a podobne, môže sa ľahko stať, že vám heslo niekto prelomí a získa kontrolu nad vaším účtom.

To isté sa nedávno stalo aj mne. O tom, ako som v tejto situácii postupoval, sa dočítate v článku Hackli mi účet na Facebooku aj Azete (Pokeci). Ako som to vyriešil? Vždy, ak máte možnosť nastaviť dvojfaktorovú autentifikáciu, urobte tak. Útočník tak bude mať oveľa viac práce s tým, aby vám hackol váš účet. Facebook túto možnosť ponúka, nastavil som si ju aj ja.

Používateľ bude mať lepší prehľad o svojom účte

Facebook teraz prišiel s informáciou, že sociálna sieť bude používateľov informovať o každom prihlásení do účtu (aj prostredníctvom aplikácií tretích strán). Chce, aby používatelia mali lepší prehľad a kontrolu nad svojimi účtami.

Nová funkcia sa bude volať “Login Notifications”. Upozornenia používatelia dostanú priamo vo Facebook aplikácii a tiež na e-mail, ktorým sa do Facebooku prihlasujú. Sociálna sieť ďalej zdôrazňuje, že bezpečnosť je na prvom mieste a stále pracuje na jej vylepšovaní vo svojich produktoch. V roku 2020 bude testovať aj ďalšie vylepšenia, ktoré pomôžu lepšiemu zabezpečeniu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Facebook zaznamenal bezpečnostnú chybu a odhalil administrátorov stránok

Náš tip
Deepfake videá sú nebezpečné a klamlivé, Facebook ich bude mazať

20.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+