MojAndroid

Aj napriek tomu, že značka Samsung je pôvodom kórejská, svoju produkciu smartfónov sústredí okrem iného v Číne. Tam pred pár týždňami vypukla epidémia známa ako koronavírus. Sveta technológií sa dotkla aj v momente, keď musel byť zrušený každoročný veľtrh MWC v Barcelone. Teraz COVID-19 postihol aj priamo Samsung, keď bol výrobca nútený zavrieť fabriku v meste Gumi. Jeden z jej zamestnancov sa totiž nakazil touto nákazou. Upozornili na to zahraničné portály ako GSM Arena alebo Android Community.

Rýchle jednanie znamená menšie straty pre Samsung

Incident sa stal len pred pár dňami. Jeden zo zamestnancov fabriky v meste Gumi v Číne sa nakazil rozšíreným koronavírusom. Táto choroba sa do sveta rozšírila práve z Číny už začiatkom roka a momentálne vo veľkom postihla aj blízke Taliansko.

Koronavírus
Nákaza sa veľmi rýchlo stala celosvetovým problémom

Každopádne Samsung bol nútený zakročiť rýchlo. Celú fabriku teda zatvoril do 24. februára. Zabránil tak šíreniu medzi ostatnými zamestnancami. Tí, ktorí boli v priamom kontakte s infikovaným, momentálne podstupujú potrebné vyšetrenia v separátnej karanténe. Poschodie, na ktorom nakazený pracovník robil, bude kvôli dezinfekcii odstavené o deň dlhšie.

Samsung Galaxy Z Flip internet

Zaujímavé je, že sa koronavírus objavil práve vo fabrike, kde Samsung produkuje svoje dva skladacie modely: Galaxy Fold a Galaxy Z Flip. Je o ne za posledný čas veľký záujem, hlavne o druhý menovaný. Napriek tomu, že situácia okolo uzavretia fabriky sa môže zdať ako akútna, nemalo by to nijako ohroziť distribúciu skladacích Samsungov či samotný zisk výrobcu.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Flip si na Slovensku kúpite už dnes, záujem je veľký

25.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+