MojAndroid

Motorola edge 30 ultra síce prišla na trh minulý rok v septembri, kedy už bol dostupný systém Android 13, ale predinštalovanou verziou bol aj tak iba Android 12. Po 10 mesiacoch sa majitelia tejto veľmi dobre vybavenej vlajkovej lode konečne dočkali aktualizácie na poslednú stabilnú verziu systému. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

Android 13 prichádza s výrazným oneskorením

Aktualizácia na systém Android 13 prichádza v čase, keď už komunita okolo tejto platformy netrpezlivo očakáva vydanie novej verzie Android 14.  Tak výrazné oneskorenie v prípade vlajkovej lode sa dá preto považovať za mínus. Aktualizácia s Androidom 13 má veľkosť 1,57 GB a prichádza s označením verzie firmvéru T1SQ33.15-11-137-8.

Motorola edge 30 Ultra
Motorola edge 30 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Nová aktualizácia prináša okrem funkcií systému Android 13 aj vylepšenie výdrže batérie, tematické ikony aplikácií, nové ovládacie prvky médií, nástroj na editáciu fotografií a pokročilé povolenia upozornení. Aktualizovaný bol aj Moto Widget na domovskej obrazovke, ktorý teraz umožňuje pridávať a zobrazovať ďalšie informácie.

Nemali by ste prehliadnuť:

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Môžete si ju však vyhľadať aj manuálne v nastaveniach. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Rovnako odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizácie u konkurencie

O svoje smartfóny sa stará aj konkurencia. OPPO plánuje aktualizovať na najnovší operačný systém hneď niekoľko smartfónov. Pokiaľ vlastníte smartfón značky Xiaomi, tak Android 14 môžete už testovať na týchto modeloch. Aj Redmi Note 12 5G dostal aktualizáciu na Android 13. Zmienime aj OnePlus 11 a ďalšie staršie zariadenia, ktoré dostali OxygenOS 13.1.

Náš tip
Whatsapp mal krátky výpadok, postihol celé Slovensko | Blesková správa
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+