MojAndroid

Každá verzia systému Android ukrýva tzv. Easter egg alebo veľkonočné vajíčko. Rovnako je tomu aj v prípade verzie Android 13. Portál PhoneArena prezradil, ako ho odhaliť.

Čo je Easter Egg alebo veľkonočné vajíčko?

Easter egg je v podstate skrytá a oficiálne nedokumentovaná funkcia počítačového programu. Vo väčšine prípadov to sú neškodné minihry, vtipné funkcie, rôzne animácie, grafické symboly alebo titulky s menami programátorov. Ich podstatou je, že sa nedajú vyvolať bežným výberom z používateľského menu programu a je potrebné ich objaviť.

Odhalenie vyvolania Veľkonočného vajíčka tak nie je jednoduchá záležitosť. Nachádzajú sa často na rôznych miestach rozhrania programu cez kontextové menu, rôznymi kombináciami klávesových skratiek, či príkazov. Spoločnosť Google tiež často integruje veľkonočné vajíčka nielen do systému Android, ale aj do svojho vyhľadávača.

Ako odhaliť Easter Egg v systéme Android 13?

Ak chcete zobraziť skrytú funkciu v systéme Android 13, tak prejdite do časti Nastavenia -> Informácie o telefóne -> Verzia systému. Následne klikajte na verziu systému Android, kým sa neobjavia analógové hodiny. Ich ručičky potom pretočte na 1:00 (v podstate 13:00, čo predstavuje odkaz na Android 13).

V tom momente sa hodiny premenia na odznak Android 13 obklopený bublinami rôznych veľkostí. Klepnutím na bubliny ich premeníte na emotikony. Ak chcete prejsť na iný emotikon, tak dlhšie pridržte prst na obrazovke. Existuje ale ešte jedna funkcia, ktorú si môžete pozrieť s veľkonočným vajíčkom a volá sa „Paint Chips“.

Android 13
Easter egg v systéme Android 13 | Zdroj: PhoneArena.com

Stačí dlho stlačiť časť domovskej obrazovky, kde nie je žiadna ikona. V kontextovej ponuke klepnite na položku Widgety. Ďalší krok je možný, iba ak ste si už prezreli predchádzajúci easter egg v systéme Android 13. Klepnite na widget s názvom Paint Chips a nájdite pre neho voľné miesto na domovskej obrazovke, kam ho pretiahnete.

Na obrazovke potom uvidíte množstvo políčok s farebnými kódmi, z ktorých každé má iný odtieň. Sú to farby, ktoré sa sťahujú z vašej aktuálnej tapety pomocou dynamického motívu. Keď kliknete na jedno z políčok, zobrazí sa položka zdieľania, ktorá vám umožní zdieľať konkrétny odtieň prostredníctvom e-mailu, SMS alebo sociálnych sietí.

Náš tip
vivo X90 Pro prichádza na Slovensko. Poznáme cenu, pripravený je aj darček
22.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+