MojAndroid

Spoločnosť OnePlus aktualizáciu svojej najnovšej vlajkovej lodi OnePlus 11 a aj staršie modely na novú verziu nadstavby OxygenOS 13.1. Podľa portálu GSMArena prináša pár nových funkcií a vylepšuje tie staršie.

OnePlus 11
OnePlus 11 | Zdroj: GSMArena.com

Ktoré OnePlus smartfóny dostanú OxygenOS 13.1?

Aktualizácia softvéru má označenie firmvéru CPH2447_13.1.0.501(EX01). Okrem novej vlajkovej lode OnePlus 11 by mala byť k dispozícii aj pre modely OnePlus 11ROnePlus 8, OnePlus 8 ProOnePlus 8TOnePlus 9, OnePlus 9 ProOnePlus 9ROnePlus 10 ProOnePlus 10T. Momentálne je dostupná v Indii pre malé percento používateľov a o niekoľko dní sa začne distribuovať aj do ďalších regiónov.

OnePlus 10 Pro
OnePlus 10 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zoznam zmien v aktualizácii:

 • Seamless interconnection (iba pre OnePlus 9 a 9 Pro) – nová funkcia automatického pripojenia umožňuje automatické spojenie medzi smartfónmi, tabletmi a počítačmi umiestnenými v tesnej blízkosti.
 • Vylepšené prispôsobenie (iba pre OnePlus 8 Pro, 8T, 9, 9 Pro, 9R, 11 a 11R) – rozširuje sa funkčnosť a knižnica Omoji ikoniek.
 • Zdravotné funkcie
  – pridáva novú funkciu TalkBack, ktorá rozpoznáva a oznámi obrázky v aplikáciách a vo Fotkách.
  – pridáva novú aplikáciu Zen Space s dvoma režimami, Deep Zen a Light Zen, ktoré vám pomôžu sústrediť sa
  – vylepšuje Jednoduchý režim (Simple mode) novou miniaplikáciou pomocníka a rýchlymi návodmi na domovskej obrazovke. (iba OnePlus 8 Pro, 8T, 9, 9 Pro a 9R)
 • Herný režim
  – pridáva režim Championship do Herného asistenta (Game Assistant). Tento režim vylepšuje výkon a zároveň deaktivuje upozornenia, hovory a iné správy, aby ste sa mohli sústrediť na hru.
  – pridáva ovládanie prehrávania hudby do Herného asistenta, takže môžete jednoducho počúvať a ovládať hudbu pri hraní hier.
 • Systém (iba pre OnePlus 10 Pro)
  – zlepšuje stabilitu a výkon systému.
  – predlžuje výdrž batérie.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v Nastaveniach. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Zároveň odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizuje aj konkurencia

Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. Napríklad bol aktualizovaný tri roky starý vlajkový model Xiaomi Mi 10 na systém Android 13 a MUI 14. Nokia zase pustila aktualizáciu na Android 13 pre modely Nokia G11 a Nokia G21. Spoločnosť Huawei zase aktualizovala vlajkový model Huawei P40 Pro.

Náš tip
Android 14 urobí záznam obrazovky súkromnejším
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+