MojAndroid

Android Auto, obľúbený informačno-zábavný systém pre vozidlá, nedávno prešiel výraznou aktualizáciou s verziou 10.0. Krátko po jej vydaní sa však používatelia začali stretávať s nepríjemnou chybou v navigačnej aplikácii Google Maps. Táto chyba spôsobuje, že Mapy Google bežia na telefónoch používateľov s Androidom aj po opustení vozidla. Aj keď to nie je obrovský problém, upútalo to pozornosť mnohých používateľov, ktorí netrpezlivo čakajú na opravu. Informuje 9to5google.

Jednou z kľúčových funkcií systému Android Auto je bezproblémová integrácia s Mapami Google na účely navigácie. Bez ohľadu na to, či ste pripojený cez káblové alebo bezdrôtové pripojenie, Android Auto vždy spustí Mapy Google, keď je telefón pripojený k infotainmentu systému vozidla. Po najnovšej aktualizácii sa však objavila pretrvávajúca chyba, kde Mapy Google naďalej bežia aj po tom, čo používateľ opustil auto.

Chyba sa prejavuje ako prebiehajúce upozornenie Máp Google na smartfóne so systémom Android, ktorý zobrazuje stav navigácie. Toto upozornenie pretrváva aj po skončení relácie Android Auto v aute a zostáva, kým používateľ manuálne nevyberie možnosť „ukončiť navigáciu“. Aj keď chyba nie je katastrofická, môže byť nepríjemná pre používateľov, ktorí očakávajú, že sa navigačná aplikácia automaticky zatvorí pri opustení vozidla. Aspoň tak to bezproblémovo fungovalo ešte pred aktualizáciou.

Problém hlási hneď niekoľko používateľov

Správy o tomto probléme zaznamenali používatelia rôznych zariadení. Jeden používateľ uviedol, že sa vyskytla chyba na svojom zariadení Google Pixel Fold so systémom Android Auto v10.0 spolu s Mapami Google v11.88. Okrem toho vlákna na sociálnej sieti Reddit diskutovali o podobných problémoch s telefónmi Samsung a Pixel, čo naznačuje, že chyba nie je obmedzená na konkrétnu značku.

Google Mapy majú problém | Zdroj: google.com

Našťastie sa chyba dá pomerne ľahko vyriešiť manuálnym výberom možnosti „ukončiť navigáciu“ na telefóne. Používatelia však dúfajú, že čoskoro bude implementovaná trvalá oprava. Keďže Android Auto a Mapy Google sú neoddeliteľnou súčasťou zážitku z jazdy pre milióny používateľov na celom svete. Akékoľvek chyby alebo závady môžu narušiť inak hladký používateľský zážitok.

Náš tip
Tesla by mala vyrábať elektrobicykle, hovorí výsledok prieskumu

20.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+