MojAndroid

Je to tu opäť. Debata o tom, ktorý čipset je lepší. Samsung v posledných rokoch pre svoje vlajkové lode používal práve čipsety vlastnej výroby – Exynos a aj americké Snapdragony. To, aký čipset do konkrétneho modelu nasadil, záviselo od toho, kde sa predával. Pre Európu boli vyčlenené Exynosy, ktoré v priamom porovnaní na Snapdragony nestačili.

Exynos v posledných rokoch ťahal za kratší koniec

Či už išlo o hrubý výkon, manažment batérie alebo prehrievanie, v týchto parametroch bol objektívne lepší Snapdragon. Hlavným dôvodom, prečo rovnaký smartfón od Samsungu prišiel vo verziách s dvomi čipsetmi, bola logistika a výrobné kapacity. Oficiálne sa hovorilo, že Qualcomm by nestíhal pokrývať dopyt.

Nemali by ste prehliadnuť:

To sa ale v poslednom roku zmenilo a séria Samsung Galaxy S23 prišla s čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Ten je dokonca špeciálne upravený a pretaktovaný, práve pre potreby Samsungu. Spoločnosť ale s vývojom Exynosov neskončila, práve naopak. Do budúcnosti plánuje predstaviť nové extra výkonné čipsety.

Samsung Galaxy S23 Ultra - 1
Samsung Galaxy S23 Ultra je vybavený Snapdragonom 8 Gen 2

Anketa má jasného víťaza

Portál Sammobile, ktorý sa venuje práve novinkám zo sveta Samungu, na sociálnej sieti Twitter položil svojim čitateľom jednoduchú otázku. Snapdragon alebo Exynos? Výsledok je jasný. Takmer 83 % používateľov by si vybralo Snapdragon a len 7 % by siahlo po Exynose. Viac ako 10 percentám hlasujúcich by to bolo úplne jedno.

Výsledok tejto ankety jednoznačne hovorí o tom, že reputácia čipsetov od Samsungu je značne naštrbená. Pri sérii Galaxy S23 síce žiadne dohady neboli, pretože využíva len Snapdragony, no čo sa týka ďalších generácií, to nevieme. Isté je len to, že Samsung s vývojom vlastných čipsetov nekončí a je možné, že sa v budúcnosti opäť objavia aj vo vlajkových modeloch. V strednej triede sa Exynosy stále používajú bežne.

Aký je váš názor?

Aké máte skústnosti s Exynosmi vo svojich Samsungoch a ktorý čipset by ste v nich chceli vidieť radšej? Vyjadriť sa môžete v komentároch pod týmto článkom a nezabudnite zahlasovať v našej ankete.

Ktorý čipset by ste si zvolili radšej?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
20.7.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+