MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila nový modem pre siete 5. generácie s označením Exynos Modem 5300, ktorý podľa portálu GSMArena ponúkne rýchlosť 10 Gbps pre sťahovanie dát a 3,87 Gbps na odosielanie dát. Samozrejme to nie je len o rýchlosti a modem ponúka aj štandardy, ktoré majú napríklad zaručiť veľmi nízke oneskorenie pripojenia.

Okrem vysokej rýchlosti sťahovania ponúkne Exynos 5300 aj úsporu energie

Modem Exynos 5300 podporuje sieťové pripojenie medzi všetkými doterajšími generáciami mobilných sietí. Okrem 5G to znamená aj cez LTE, 3G a 2G siete. Pri LTE pripojení dosahuje rýchlosti sťahovania až 3,0 Gbps a odosielania dát až 422 Mbps. V 5G sieťach sú potom podporované aj v režimy NSA a SA. Modem ponúkne aj ultra nízku latenciu s podporou technológie FR1, FR2 a EN-DCT.

Samsung Exynos Modem 5300
Samsung Exynos Modem 5300 | Zdroj: GSMArena.com

Čip Samsungu Exynos Modem 5300 pozostáva z modemu, modulátora napájania, vyrovnávacej pamäte, fázového poľa, PMIC a anténneho modulu na správu konektivity medzi zariadeniami a úsporu energie batérie. Okrem toho má Exynos Modem 5300 vstavaný PCIe slot pre spojenie s čipsetom smartfónu, ktorý ponúka nízku latenciu a vysoké rýchlosti prenosu dát.

Samsung využíva na jeho výrobu 4 nm EUV výrobný proces, čo prináša nižšiu spotrebu. Modem bol už otestovaný viacerými globálnymi operátormi mobilných sietí (MNO) a má špecifikáciu 3GPP 5G NR Release 16. Samsung zatiaľ neuviedol, kedy sa novinka objaví na trhu. Špekuluje sa však, že zamieri napríklad do nadchádzajúcej generácie smartfónov Pixel. To znamená do čipsetu Google  Tensor, ktorý je vyrábaný práve Samsungom.

Náš tip
Lacný tablet od Samsungu dostáva aktualizáciu s nadstavbou One UI 5.1
30.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+