MojAndroid

Google Tensor je procesor, ktorý sa používa v útrobách aktuálnej série Google Pixel 6. Ide o čipset domovskej výroby. Tento produkt, ktorý je mimochodom prvou generácia nových čipov pre Pixely, bol vyrobený v spolupráci s juhokórejským Samsungom, ktorý už má v oblasti produkcie procesorov nejaké tie skúsenosti. Spolupráca podľa webu Phone Arena ostane aj v prípade druhej generácie čipsetu. Ten bude neprekvapivo niesť názov Google Tensor 2.

Google Tensor 2 bude opäť využívať výrobný proces spoločnosti Samsung

Pripravovaný čip Google Tensor 2 bude vyrábaný 4 nm technológiou, navrhnutou spoločnosťou Samsung. Veľkosť samotných tranzistorov a vodivých spojení v mikročipe sa opäť zmenšila, čo bude mať za následok možnosť zvýšiť výkon a znížiť energetickú náročnosť.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Výrobný proces, ktorý sa použije v prípade Tensor 2, už známy je. Rovnakým spôsobom prebieha produkcia procesorov Exynos 2200, použitých v modelovom rade Samsung Galaxy S22. Samsung sa podujal aj na vyrobení čipov Snapdragon 8 Gen 1, ktoré navrhla firma Qualcomm.

Google Tensor 2
Google Tensor 2 | Zdroj: PhoneArena.com

Druhá generácia podomácky vyrobeného čipu by mohla pre rad Google Pixel 7 priniesť vylepšené schopnosti vrámci AI. Očakávame krok vpred aj v prípade schopnosti spracovania audia a obrázkov. Možno že sa dočkáme ešte korektnejšie pracujúceho nástroja na vymazávanie častí obrázkov Magic Eraser, krajšieho post-processingu vyhotovených fotografií či lepšieho prekladu reči v reálnom čase. V spomínaných ohľadoch už teraz séria Google Pixel 6 priam exceluje. Sme zvedaví, čo si pre nás americký gigant prinesie tento rok.

Náš tip
Google Pixel Watch výdržou neohúria. Viac ako deň nečakajte

6.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+