MojAndroid

Spoločnosť Google si s tajnosťami okolo dizajnu svojho nového hardvéru ťažkú hlavu nerobí a prezrádza ho ešte pred oficiálnym predstavím produktov. Na oficiálnom Google Store už môžeme vidieť poodhalené nové smartfóny radu Pixel 7, ale aj prvé hodinky od Googlu, Pixel Watch.

Predchádzajúce časti článku:

Doteraz boli hodinky len poodhalené, no americká spoločnosť zašla ešte ďalej a kompletne nám ukázala ich dizajn. A to dokonca na oficiálnom videu.

Poznáme cenu za Pixel Watch. Budú drahšie než ich konkurencia

20.9.2022

Google už dlhšie pracuje na svojich prvých inteligentných hodinkách. Reč je o Pixel Watch, ktoré vzbudzujú veľkú pozornosť. Majú nezvyčajný dizajn, ktorý vzbudil pozornosť nielen u majiteľov Pixel smartfónov. Web SamMobile informuje o uniknutej predajnej cene tejto novinky. Nadšení z nej pravdepodobne nebudete.

Pixel Watch budú drahšie, menej odolné a s horšou výdržou

Vzhľadom na to, že v útrobách Pixel Watch sa nachádza štvorročný procesor, cena 349,99 amerických dolárov za Wi-Fi / Bluetooth variant je dosť vysoká. Menej zaplatíte napríklad aj za Samsung Galaxy Watch5, ktoré budú pre tento produkt od Google viac než schopnou konkurenciou. Alternatíva od juhokórejského giganta Samsung ponuka navyše odolnejší zafírový displej, Wear OS 3 a dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie. Samozrejmosťou je aj prítomnosť aktuálneho čipu v ich vnútri.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Predstavenie sa bude konať 7. októbra, kedy sa dočkáme aj predstavenia nového modelového radu Google Pixel 7. O týchto telefónoch už poznáme viacero detailov, no hodinky sú pre nás stále akousi záhadou. Nie je nám presne známe, čo prinesú. Vieme, že budú k dispozícii vo farebných prevedeniach remienkov “Black / Obsidian”, “Silver / Chalk” a “Gold / Hazel” v prípade Wi-Fi / Bluetooth modelu. Edícia s podporou LTE sa bude predávať vo farbách remienkov “Black / Obsidian”, “Silver / Charcoal” a “Gold / Hazel.”

Google Pixel Watch výdržou neohúria. Viac ako deň nečakajte

1.6.2022

Google Pixel Watch sú dlhodobo očakávané inteligentné hodinky, ktoré by mali viacerých používateľov presvedčiť k prechodu na WearOS. Teraz vyšli na povrch informácie, že pripravované smart hodinky neoslnia výdržou batérie. Informácie priniesol webový portál GSMArena.

Google Pixel Watch vydržia na jedno nabitie menej ako deň

Súdiac z najnovších informácií, pripravované Pixel Watch by nemali na jedno nabitie vydržať dlhšie ako jeden deň. Práve tento fakt dokáže odradiť mnohých skorých záujemcov o hodinky priamo od amerického giganta Google. Oficiálne informácie nehovoria nič o kapacite batérie, no odhaduje sa, že budú disponovať 300 mAh akumulátorom. Tento údaj by mal byť platný v prípade verzie bez podpory LTE pripojenia. Model s podporou pre SIM kartu bude mať možno odlišnú kapacitu akumulátora.

pixel watch teaser
Google Pixel Watch | Zdroj: GSMArena.com

V útrobách Pixel Watch sa bude nachádzať procesor Exynos 9110, pochádzajúci z roku 2018. Vyrábaný bol 10 nm technológiou a svoje využitie našiel aj v hodinkách Samsung Galaxy Watch Active2. Pripomenieme, že inteligentné hodinky s operačným systémom WearOS vydržia zvyčajne na jedno nabitie menej ako deň. Ide o akúsi daň za otvorený systém a inak to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude ani v tomto prípade. Google Pixel Watch by mali byť oficiálne predstavené neskôr v tomto roku spolu s novými smartfónmi Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Kúpili by ste si hodinky z radu Pixel aj napriek slabej výdrži batérie? Napíšte nám do komentárov.

Náš tip
4ka: iPhony k 5G sieti nepripojíte, Androidy problém nemajú. Aký je dôvod?

Konečne. Google oficiálne potvrdil príchod hodiniek Pixel Watch

12.05.2022

Je to oficiálne. Spoločnosť Google oficiálne potvrdila, že pracuje na smart hodinkách Pixel Watch. Informácia prišla priamo z konferencie Google I/O, predstavenie by malo prebehnúť na jeseň spoločne s novou sériou smartfónov Pixel. Na tému upozornil Theverge.

Hodinky ponúknu tradičný okrúhly zaoblený dizajn s korunkou, ktorú bude možné otáčať a tým ovládať používateľské prostredie. Materiál, z ktorého sú vyrobené, je recyklovaná nehrdzavejúca oceľ a chýbať nebudú ani vymeniteľné remienky.

Google Pixel Watch
Google Pixel Watch | Zdroj: Google I/O

Ponúknu “vylepšený” operačný systém Wear OS 3, ktorý momentálne poznáme len z hodiniek Samsung Galaxy Watch 4. Táto verzia systému Wear OS je vylepšená o výraznú nadstavbu od Samsungu, takže používateľské prostredie čistého systému stále nepoznáme. Google tiež pripravuje aj “Cellular” variant s eSIM funkcionalitou.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samozrejmosťou sú predinštalované Google služby a zaujímavá bude aj integrácia Fitbit služieb či ekosystému. Ako iste viete, spoločnosť Google už dávnejšie tohto obľúbeného výrobcu smart hodiniek a náramkov kúpila.

Celú Google I/O konferenciu si môžete pozrieť na tomto videu.

Veľké prekvapenie. Google Pixel Watch by mohli prísť až v troch verziách

28.4.2022

Špekulácie o pripravovaných smart hodinkách plnia internet už niekoľko mesiacov a podľa nedávno uniknutých živých fotografií by mohli byť predstavené už čoskoro. Portál AndroidPolice teraz priniesol informáciu, že by mali prísť na trh dokonca v troch verziách.

Až tri verzie?

Je pravdepodobné, že oficiálne oznámenie nových smart hodiniek Google Pixel Watch príde na konferencii Google I/O. Ako však vieme, takéto zariadenia musia pred vydaním prejsť rôznymi certifikáciami. A Pixel Watch teraz skutočne dostali schválenie Bluetooth certifikácie od neziskovej organizácie Bluetooth Special Interest Group (SIG).

Bluetooth certifikácia Google Pixel Watch | Zdroj: AndroidPolice.com

V dokumente tohto úradu s názvom BT Wearable Design-Controller Subsystem sa objavili zaradenia, ktoré by mali byť novými smart hodinkami Googlu. A to dokonca až v troch verziách. V zozname sú zdôraznené tri čísla modelov smart hodiniek – GWT9R, GBZ4S a GQF4C.

Hodinky sú zatiaľ testované so staršou verziou Wear OS

Či tieto štítky predstavujú viacero modelov hodiniek (s mierne odlišnými funkciami) alebo regionálne variácie (napríklad mobilné pásma) tých istých hodiniek, sa ešte len uvidí. Zaujímavé je, že číslo verzie softvéru Wear OS pre Pixel Watch v zozname je RWD5.211104.001, pričom najnovšia verzia je RWD7.

Apple Watch vs Google Pixel Watch vs Samsung Galaxy Watch 4 | Zdroj: AndroidPolice.com

Je to však pravdepodobne len verzia softvéru určená na účely testovania. Finálny produkt pripravený pre spotrebiteľa by mal prísť na trh s najnovším softvérom. Spoločnosť Google tiež minulý týždeň požiadala o ochrannú známku s názvom „Pixel Watch“ a odoslala svoju žiadosť na Americký úrad pre patenty a ochranné známky (USPTO).

Ďalším regulačným úradom pre schválenie nových hodiniek by mala byť Federálna komisia pre komunikáciu (FCC). Práve tam by mal každý z modelov dostať vlastnú dokumentáciu, ktorá odhalí akékoľvek rozdiely (v konektivite, veľkosti atď.) medzi jednotlivými modelmi.

Náš tip
Instagram testuje novú funkciu, ktorú ocení nejeden používateľ

23.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+