MojAndroid

Oficiálne predsatvenie smartfónov radu Google Pixel 7 je už za dverami. A neustále sa o nich dozvedáme čoraz viac informácií. Najnovšie unikli ich kompletné špecifikácie. Informáciu zverejnil portál Android Authority.

Predchádzajúce časti článku:

Pixel 7 Pro opäť prinesie displej s vysokým QHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Základný Pixel 7 by sme mohli zaradiť medzi kompaktnejšie zariadenia, keďže displej dostane uhlopriečku 6,3″. Jeho obnovovacia frekvencia bude opäť 90 Hz.

Google Pixel 7 specifikacie
Zdroj: Android Authority

Oba modely prinesú vodoodolnosť IP68. Hlavný fotoaparát by mal byť rovnaký pre oba modely, Pro verzia príde s vylepšeným ultra-širokouhlým objektívom, ktorý ponúkne automatické zaostrovanie a s tým súvisiace aj makro fotografie. A taktiež dostane 48-megapixelový teleobjektív s päťnásobným optickým priblížením. Teleobjektív v základom Pixeli 7 bude chýbať úplne. Ceny noviniek zatiaľ odhalené neboli.

Google Pixel 7: Poznáme špecifikácie procesoru Tensor G2. Výkonom neohúri

19.9.2022

Séria Google Pixel 7 príde s novým čipsetom. Prinesie však druhá generácia procesoru Google Tensor vylepšenia v oblasti hrubého výkonu CPU a GPU? Na internete sa objavili benchmarky z aplikácie Geekbench 5. Informuje o tom portál 9to5google.

Modelový rad Google Pixel 7 ponúkne najmä lepší grafický výkon

Už je nám z predošlých únikov informácií známe, že modelový rad Google Pixel 7 bude predstavený 6. októbra o 16:00 nášho času. Nový procesor s označením “Tensor G2” bude opäť vyrobený v spolupráci so spoločnosťou Samsung. Z pohľadu na hrubý výkon a energetickú náročnosť súčasný Tensor zaostáva za svojou konkurenciou.

Ako však aj americký gigant Google poznamenal, nešlo im o vyhotovenie najvýkonnejšieho čipu, ale najinteligentnejšieho. To nemožno vyvrátiť – fotografický čip je skutočne prepracovaný, tak ako aj AI prvky, ktoré sa využívajú napríklad pri nástroji “Magic Eraser” v Google Fotkách.

Vďaka Android vývojárovi menom Kuba Wojciechowski vieme, akého medziročného skoku sa dočkáme po nasadení druhej generácie čipsetu Google Tensor. Výsledky z benchmarkovej aplikácie Geekbench 5 zverejnil na sociálnej sieti Twitter. Poznáme aj špecifikácie konkrétnych použitých CPU jadier.

Nižšie uvádzame výsledok skóre z Geekbench 5 z nášho smartfónu Google Pixel 6 Pro. Vidíme, že vylepší sa multi-core score, inak bude procesor stále v tejto oblasti zaostávať. Kto vie aké by to bolo, keby sa Google rozhodol na vlastnom čipe spolupracovať napríklad s firmou TSMC. Rozdiel je možné vidieť pri prechode zo Snapdragonu 8 Gen 1, ktorý bol vyrobený spoločnosťou Samsung, na Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý vyrobilo TSMC. Variant s označením “+” je výkonnejší a zároveň omnoho efektívnejší.

Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a
Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a | Zdroj: Tomáš Kanálik

Séria Google Pixel 7 však ponúkne výraznejšie zlepšenie v grafickom výkone. Z grafického akcelerátora Mali-G78 sa presunieme na Mali-G710, ktorý je o 20 % výkonnejší, o 20 % energeticky menej náročný a má o 35 % lepšie schopnosti strojového učenia. To je veľmi dôležitým faktorom pre čipsety Tensor. V prípade Google Pixel 7 Pro bude Tensoru G2 spoločnosť robiť 12 GB operačnej pamäte. Táto hodnota sa v porovnaní s predchodcom teda nezmení.

Je to oficiálne! Toto je dátum predstavenia Google Pixel 7, potvrdený je aj nový čipset

7.9.2022

Dátum predstavenia série Google Pixel 7 sa nezadržateľne blíži. Dnes má síce svoj veľký deň konkurenčný Apple, Google svoj hardvér predstaví takmer presne o mesiac neskôr. Stane sa tak 6. októbra o 16:00 nášho času, potvrdila to samotná spoločnosť.

O tomto dátume predstavenia sa hovorí už dlhšie, no informácie oficiálne neboli. PhoneArena informuje o tom, že je potvrdený aj nový vlajkový čipset Google Tensor 2. Druhá generácia procesorov priamo od Google príde s vylepšenou pokročilou umelou inteligenciou a strojovým učením.

Google Pixel 7 farby
V týchto farbách sa budú novinky líšiť | Zdroj: PhoneArena

Vylepšenia by mali prebehnúť aj v oblasti výkonu a dúfame, že na tom tento procesor bude lepšie aj v spotrebe energie. To ale nie sú všetky informácie, ktoré sme sa dozvedeli.

Google Pixel 7 biela snow farba
Základná biela farba | Zdroj: PhoneArena

Spoznali sme aj ďalšiu dôležitú vec – farebné prevedenia noviniek. Google Pixel 7 príde vo farbách Obsidian (čierna), Lemongrass (svetlozelená) a Snow (biela). Pixel 7 Pro bude taktiež dostupný v bielej a čiernej farbe, ktoré majú rovnaké označenie, avšak svetlozelená bude vymenená za farbu Hazel (Lieskovooriešková), uviedol portál GSMArena.

Google Pixel 7: Všetko, čo potrebujete vedieť

2.8.2022

Najdôležitejším mesiacom pre Google z pohľadu nového hardvéru bude október. Minimálne pre smartfóny. Práve v októbri totiž americká spoločnosť predstaví svoje najnovšie smartfóny série Google Pixel 7.

O novinkách už nejaké informácie máme. Vieme, že budú poháňané čipsetom Google Tensor 2. generácie a spoznali sme aj oficiálny dizajn ich zadnej strany. Ten sa od aktuálnej série veľmi líšiť nebude, najväčšou zmenou bude modul fotoaparátu, respektíve samotné umiestnenie fotoaparátov na zadnej strane.

Recenzia Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Portál Frontpagetech teraz prišiel s horúcou informáciou o tom, kedy bude nová séria oficiálne predstavená. Stane sa tak 6. októbra. Predobjednávky by mali byť tiež dostupné od tohto dátumu, dodávky začnú 13. októbra.

Náš tip
Samsung Galaxy S22 Ultra alebo vivo X80 Pro? Porovnanie nočných fotografií

Séria Pixel 7 dostane vylepšený “selfie” fotoaparát

29.6.2022

Máme tu ďalšie správy zo sveta Google Pixel zariadení. Web Android Authority hlási, že “selfie” snímač v pripravovanej sérii smartfónov Google Pixel 7 bude v porovnaní so svojim predchodcom lepší. Teda, aspoň pokiaľ ide o základný model bez prívlastku “Pro”.

Dočkáme sa lepšieho “selfie” fotoaparátu aj v prípade základného modelu

Ako naznačuje zdrojový kód aplikácie fotoaparátu Google Camera, Pixel 7 a 7 Pro bude podporovať nahrávanie 4K videí pomocou predného snímača. Táto vlastnosť sa nachádza iba na súčasnom Pixeli 6 Pro, ktorý disponuje 11,1 MP predným fotoaparátom. Google Pixel 6 má len 8 MP senzor, takže zabezpečí nahrávanie len Full HD videa. Podľa portálu 9to5google sa na oboch modelov z radu Pixel 7 bude nachádzať 11,1 MP predný “selfie” snímač. Je pravdepodobné, že pôjde o rovnaký senzor, ktorý sa aktuálne nachádza na Pixeli 6 Pro, no týmto tvrdením si nemôžeme momentálne byť stopercentne istí.

Stránka Android Police píše aj o potenciálnom príchode Pixel tabletu. Fotoaparáty tohto tabletu však asi nebude možné porovnávať s tými na Pixel smartfónoch. Dočkať sa máme ultra širokouhlého fotoaparátu, no chýbať majú viaceré funkcie, ktoré sú exkluzívne dostupné pre Pixel telefóny. Hovorí sa aj o úplnej absencii podpory pre nahrávanie 4K videa. Uvidíme, čoho sa počas udalosti konanou Google na jeseň dočkáme. Veríme, že séria Pixel 7 nám spraví radosť viacerými vylepšeniami a tablet od Google zas privodí nostalgický pocit starého dobrého Nexusu 7.

Pixel 7 Pro prinesie vylepšenia, ktoré zlepšia používanie v exteriéri

27.6.2022

Pred niekoľkými týždňami nám spoločnosť Google ukázala, ako bude vyzerať ich nová séria smartfónov Pixel 7. Teraz sme sa vďaka portálu Phone Arena dozvedeli ďalšie podrobnosti ohľadom pripravovanej vlajkovej lode Google Pixel 7 Pro. Priniesť má viacero vylepšení.

Nový Pixel vylepší obrazovku. Dočkáme sa možno aj Full HD+ zobrazovania

Displej telefónu Pixel 7 Pro má niesť rovnaké rozlíšenie, a to Quad HD+ (1440 x 3120 pixelov). Obnovovacia frekvencia sa taktiež bude pohybovať v rozmedzí od 10 po 120 Hz. Obrazovka sa predsa len bude v jednej vlastnosti líšiť od svojho predchodcu. V zdrojovom kóde Androidu 13 Beta sa objavili informácie o maximálnom jase Pixelu 7 Pro.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

V manuálnom režime bude podľa slov webu ReviewGeek dosahovať maximálne 600 nitov, čo je o 100 nitov viac v porovnaní s Pixelom 6 Pro. V automatickom režime jas porastie až na 1000 nitov. Pixel 6 Pro dosahuje najviac 800 nitov. Novinka by mohla využívať panel Samsung S6E3HC4, čo je o generáciu novší typ displeja. Ďalšou zmenou, aj keď ide skôr o softvérový rozdiel, je natívna podpora pre prepnutie do 1080p zobrazenia obsahu na obrazovke. Google tak ušetrí batériu. Pixel 6 Pro zobrazuje obsah v 1440p rozlíšení prakticky neustále.

Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro | Zdroj: GSMArena.com

V útrobách zariadenia sa bude nachádzať druhá generácia čipsetu Google Tensor. Ako píše stránka GSMArena, dizajn procesora ostane v podobe 4 + 2 + 2, teda bude pozostávať zo štyroch úsporných, dvoch vyrovnaných a dvoch výkonnostných jadier. Potešiť dokáže aj prítomnosť lepšieho motorčeka na haptickú odozvu Cirrus Logic CS40L26.

Tento komponent je o generáciu novší a mnohí používatelia súčasných Pixelov sa sťažovali na slabé, nevýrazné vibrácie. Implementácia lepšieho motorčeka je tak rozhodne potešujúcou správou. Zlepšením prejde aj konektivita a dočkáme sa lepších NFC a UWB (Ultra Wide-Band) komponentov. V prípade, že sa dozvieme ďalšie zaujímavé informácie ohľadom Pixelu 7 Pro, článok budeme aktualizovať.

Pixel 7 Pro používal tri týždne a zrejme si to ani neuvedomil. Googlu unikol prototyp

2.6.2022

Na oficiálne predstavenie modelového radu Pixel 7 budeme musieť čakať ešte zopár týždňov, respektíve mesiacov. Na počudovanie viacerých však tento telefón už niekto tri týždne používal a pritom si to ani neuvedomoval. Existuje aj dokonca dôkaz v podobe fotografií. O tejto pikoške informoval portál 9to5google.

Google Pixel 7 Pro získal z Facebook Marketplace

Série Pixel 7 sa máme dočkať až na špeciálnej udalosti niekedy na prelome leta a jesene. Spomenieme, že prednedávnom sa Pixel 7 Pro objavil na eBay. Ponuka umožnila veľmi skorý pohľad na doposiaľ oficiálne neuvedený smartfón a už samozrejme nie je dostupná. Používateľ Redditu s prezývkou “AMC20_” zverejnil správu, že si zakúpil Pixel 7 Pro cez Facebook Marketplace, pričom telefón bol predajcom označený ako Pixel 6 Pro. “AMC20_” uviedol, že telefón používal až tri týždne bez toho, aby si uvedomil, že ide o model, ktorý oficiálne ešte ani nemá pre verejnosť existovať.

Pixel 7 Pro prototyp
Pixel 7 Pro prototyp | Zdroj: 9to5google.com

Jeho skúsenosť s nim vraj bola bezproblémová a to bude pravdepodobne dôvodom, prečo si nič zvláštne nevšimol. Dostal sa k nemu model vo farebnom prevedení “Obsidian Black”. Táto farba vyzerá podobne, ako “Stormy Black”, ktorou sa vyznačuje Pixel 6 Pro. Obidva zariadenia zdieľajú aj rovnaké obrazovky, takže z prednej strany si daná osoba zrejme nevšimla nejaký významný rozdiel.

Pixel 7 Pro prototyp
Pixel 7 Pro vymazaný prototyp | Zdroj: 9to5google.com

Spoločnosť Google sa o ich uniknutom prototype dozvedela a telefón na diaľku vymazala a spravila telefón nepoužiteľným. Momentálne sa tento uniknutý Pixel zapne iba do fastbootu. Ten prezrádza, že jeho kódové označenie je “Cheetah” a že využíva Samsung Exynos Modem 5300. Operačná pamäť má 12 GB a ide o typ LPDDR5 od výrobcu Micron. Interný ukladací priestor má kapacitu 256 GB. Zaujímavým poznatkom je logo na zadnej strane prototypu. Nevidíme tam logo amerického giganta Google, ale niečo iné. Nuž, aj takéto veci sa môžu stať v technologickom svete.

Náš tip
Google Pixel Watch výdržou neohúria. Viac ako deň nečakajte

3.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+