MojAndroid

Len pred pár dňami sa objavili prvé informácie o záujme amerického giganta o odkúpenie známeho výrobcu smart náramkov a smart hodiniek. Dohady sa potvrdili. Samotná spoločnosť Fitbit ma na to upozornila e-mailom.

Spoločnosť Fitbit vznikla už pred 12 rokmi a na trh prinášala kvalitné a veľmi dobre vybavené nositeľné zariadenia. Aký je ďalší postup a čo to znamená pre aktuálnych majiteľov zariadení od Fitbit?

Nič sa zatiaľ nemení

Ak patríte medzi tých, ktorí vlastnia hodinky alebo náramok od Fitbit, môžete byť pokojní. Pre vás sa zatiaľ nič nemení. Kúpa spoločnosti určite neznamená ukonečnie výroby, podpory alebo podobne. Svoje zariadenie budete môcť bez problémov aj naďalej používať a dokonca pomocou neho aj platiť v slovenských obchodoch prostredníctvom služby Fitbit Pay.

Fitbit pay

Chystajú sa nové, ešte lepšie zariadenia

Fitbit ďalej v e-maili sľubuje, že sa môžeme tešiť na ďalšie a ešte lepšie zariadenia, ktoré budú pribúdať na trh. Taktiež sľubuje, že zachovaná bude kompatibilita s Android aj iOS zariadeniami.

  • Žeby predsalen v roku 2020 prišli na trh smart hodinky Pixel Watch?

Samotná transakcia (kúpa) spoločnosti by mala prebehnúť v roku 2020. Fitbit má momentálne viac ako 28 miliónov aktívnych používateľov po celom svete.

Google má záujem o kúpu spoločnosti Fitbit, hodinkami chce konkurovať Apple Watch

30.10.2019

Spoločnosť Google už vo svojej histórii kúpila veľké množstvo firiem a služieb. Niektoré akvizície ako YouTube, Android, AdMob alebo Waze boli pre Google obrovským úspechom. Ďalšie, ako napríklad Nest bol neúspechom a časom zanikli. Najnovšou akvizíciou by podľa serveru GSMarena mohol byť výrobca kvalitných športových inteligentných náramkov a hodiniek Fitbit.

Pomôže akvizícia vo vývoji Pixel Watch?

Materská spoločnosť Googlu Alphabet sa o Fitbit zaujímala už niekoľkokrát, ale až teraz údajne predložila konkrétnu ponuku. Či bude ponuka prijatá, nie je isté. Ponúkaná suma za výrobcu Fitbit nebola špecifikovaná. Akvizícia by mohla Googlu pomôcť s vývojom svojich prvých smart hodiniek Pixel Watch, ktoré sú predmetom špekulácií viac ako rok. Už pred niekoľkými mesiacmi investoval Google do tradičného výrobcu hodiniek Fossil a jeho technológií. Momentálne Google ponúka iba operačný systém Wear OS pre výrobcov smart hodiniek tretích strán.

Fitbit – pionier medzi výrobcami smart náramkov

Americká spoločnosť Fitbit bola založená ešte v roku 2007 s cieľom priniesť nositeľnú elektroniku pre monitorovanie zdravia a športových aktivít. Obľubu si získala už o niekoľko rokov neskôr svojimi smart náramkami, ktoré merali kroky, spánok a neskôr aj tep srdca. Jej produkty boli inšpiráciou pre ďalších výrobcov.

V súčasnosti už ponúka aj smart hodinky Versa Lite s cenou 160 eur a Versa 2 s integrovaným hlasovým asistentom Alexa od Amazonu. V rebríčku najpredávanejších výrobcov smart hodiniek a náramkov momtálne patrí Fitbitu 3. miesto za výrobcami Applom a Xiaomi.

Okrem toho je možné hodinkami od Fitbit na Slovensku platiť v obchodoch. Viac a viac bánk ponúka službu Fitbit Pay, ktorá stále získava na popularite.

Náš tip
V mBank zaplatíte už aj pomocou Garmin Pay a Fitbit Pay

2.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+