MojAndroid

O smart hodinkách od Googlu s operačným systémom Wear OS sa hovorí už dlhšie. Spoločnosť však doteraz žiadne hodinky nepredstavila. Pravdepodobne je to z dôvodu, že wearables už nezažívajú taký boom, ako tomu bolo pred niekoľkými rokmi.

Výrobcovia teraz prešli na svoje vlastné uzavreté operačné systémy a platforma Wear OS tak zostáva prakticky nevyužitá. Niektorí výrobcovia ju stále využívajú a vidia v nej potenciál. Alebo jednoducho nechcú vyvíjať svoj vlastný systém. Podľa Phonearena to vyzerá tak, že Google sa predsa len rozhodol a svoje vlastné smart hodinky predstaví.

Nič nie je potvrdené

Pravdou je, že zatiaľ ide len o dohady. O predstavení hodiniek od Googlu sa špekulovalo už minulý rok, no teraz sú vyhliadky oveľa reálnejšie. Existuje niekoľko dôvodov, prečo by práve teraz mohli byť hodinky Pixel Watch od Googlu predstavené. Začiatkom tohto roka publikoval americký patentový úrad nový patent, ktorý patrí Googlu. Týkal sa možností rýchlej výmeny náramkov smart hodiniek.

Najnovšie Pixel smartfóny budú predstavené už budúci týždeň. Ak sa tento rok dočkáme aj hodiniek od Googlu, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude neskôr. O funkciách môžeme len špekulovať. Aby sa hodinky dokázali vyrovnať konkurencii, budú musieť obsahovať všetko podstatné. Výhodou môže byť aj samotný operačný systém, ktorý umožní používateľom inštalovať rôzne aplikácie. Otázkou zostáva, ako sa Google popasuje s výdržou. Tá (až na výnimky) patrí medzi najväčšie slabiny moderných smart hodiniek.

Náš tip
Huawei Watch GT 2: Smart hodinky s výdržou 2 týždne
10.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+