MojAndroid

Instagram pred časom vrátil jednu z najžiadanejších funkcií všetkých čias – možnosť zoradiť príspevky na domovskej obrazovke chronologicky. Avšak zdá sa, že tam snaha vypočuť používateľov a dať im presne, to čo chcú, nekončí. Teraz sociálna sieť experimentuje s možnosťou pripnúť príspevok na začiatok profilu. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Novinka dá používateľom možnosť jednoducho zviditeľniť staršie príspevky. Zároveň však budú môcť pokračovať v zdieľaní nového obsahu bez obáv, že predchádzajúce dôležité príspevky upadnú do zabudnutia. V súčasnosti je možné pripnúť len príbehy, ktoré odkazujú na klasický príspevok. Obchádzať nedostatky platformy takýmto spôsobom už čoskoro nebude nutné, čo potvrdila aj samotná Meta.

„Testujeme novú funkciu, ktorá umožňuje ľuďom pripnúť príspevky vo svojom profile,“ uviedol zástupca spoločnosti.

Prvé špekulácie o príchode novinky sa objavili už v januári

Prvé správy o novinke sa objavili ešte v januári, avšak vtedy sa o jej pridaní do aplikácie ešte len špekulovalo. Predsa len, pravdepodobne išlo o skorú fázu testovania, kedy nie je jasné, či sa funkcia uchytí alebo nie. Teraz už vieme, že skôr či neskôr bude na Instagrame naozaj dostupná. Bližšie podrobnosti zatiaľ nepoznáme, čiže nevieme, kedy presne sa tak stane. Momentálne si ju v rámci beta testovania môže vyskúšať vybraná skupina používateľov.

Náš tip
Instagram chce dať stopku kopírovaniu TikTok videí do Reels

28.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+