MojAndroid

Najnovší vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen 1 z dielne Qualcommu sľúbil o 60 % lepší grafický výkon a 20 %-né zlepšenie celkového výkonu v porovnaní s jeho predchodcom. Výrobca slovo dodržal a smartfón Motorola edge X30 poháňaný týmto čipsetom dosiahol v teste AnTuTu viac ako 1 milión bodov. Má to však háčik. Pri testovaní sa ukázalo, že procesor trpí problémami s prehrievaním. O novinke informoval portál Gizchina.

Zlú správu priniesol známy leakster Ice Universe. Vo svojom tweete uviedol, že v extrémnom teste čipsetu bolo zariadenie veľmi teplé. Taktiež sa podľa neho máme pripraviť na horúci rok 2022, kedy Snapdragon 8 Gen 1 bude poháňať väčšinu najočakávanejších vlajkových lodí.

4 nm výrobný proces a architektúra ARMv9 Snapdragon 8 Gen 1 nezachránili pred problémami jeho predchodcu

Problémy s prehrievaním sú bežné pri najvýkonnejších mobilných procesoroch, trpel nimi napríklad aj minuloročný Snapdragon 888. Nový čipset je však vyrobený modernejším, 4 nm výrobným procesom a je postavený na architektúre ARMv9. Preto sa dúfalo, že sa pri náročných úlohách nebude príliš zohrievať.

Zatiaľ ide len o jeden smartfón, no táto informácia sa zhoduje s predchádzajúcou správou, ktorá taktiež naznačovala, že čipset má problémy s prehrievaním. Podľa nej nová architektúra ARM nie je taká dobrá ako tá, ktorú Apple používa vo svojich procesoroch. Čipsetu nepomáha ani fakt, že výrobcovia smartfónov sa snažia vyrábať čo najtenšie zariadenia, kvôli čomu zostane čipsetu menej voľného priestoru na ochladenie sa.

Náš tip
Týždňová výdrž batérie v smartfónoch? Samsung a IBM pracujú na riešení

20.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+