MojAndroid

Nedávno predstavené smartfóny Google Pixel 6 a 6 Pro prekvapili fanúšikov značky hlavne vlastným 5 nm čipsetom Google Tensor. Nadšenie teraz možno stlmí informácia portálu GizmoChina, že tento čipset na nestačil v benchmarku na tri roky starý Apple A12 Bionic.

Google Pixel 6 Pro nestačil na Apple iPhone z roku 2018

Výsledky benchmarku Geekbench ukazujú, že Tensor v smartfóne Google Pixel 6 Pro dosiahol skóre 1012 bodov v jednojadrovom teste a 2760 bodov vo viacjadrovom teste. Naproti tomu čipset Apple A12 Bionic v smartfóne Apple iPhone XS Max získal skóre 1117 bodov v jednojadrovom a 2932 bodov vo viacjadrovom teste. Ide pritom o smartfón, ktorý prišiel na trh v roku 2018.

Ale to nie je všetko. Tensor je tiež pomalší v porovnaní s čipsetom Qualcomm Snapdragon 888, ktorý sa nachádza vo väčšine vlajkových lodí s Androidom roku 2021. Samozrejme sa jeho výsledky môžu zlepšiť najbližšou optimalizáciou softvéru, ale aj tak to nie je pre spoločnosť Google dobrá vizitka.

Čo môže byť dôvodom zlého výsledku čipsetu Google Tensor?

Portál GizmoChina ospravedlňuje horší výsledok úvahou, že Google obetoval vyšší výkon za lepšie chladenie a výdrž batérie. Podľa recenzie portálu XDA-developers má však Google Pixel 6 Pro priemernú výdrž a rovnaké problémy s prehrievaním ako iné smartfóny. Google môže zatiaľ tešiť aspoň výborný výsledok grafického jadra čipsetu v teste benchmarku 3D Mark.

Treba tiež pripomenúť, že pri predstavení modelov Pixel 6 spoločnosť Google tvrdila, že hlavným zameraním čipsetu Tensor je rýchle spracovanie algoritmov AI a strojového učenia. Potvrdzujú to napríklad smart funkcie fotoaparátu ako Magic Eraser alebo okamžitý preklad hlasu do cudzích jazykov v offline režime.

Náš tip
Facebook mení spôsob počítania používateľských profilov na reklamu
27.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+