MojAndroid

Portál SamMobile prináša informáciu, že sa spoločnosť Samsung rozhodla do svojich zariadení opäť vložiť Exynos čipsety. Táto správa sa týka vlajkových lodí spoločnosti. Konkrétne ide o model Galaxy S24, ktorý by mal na trh prísť s čipsetom Exynos 2400. Tieto informácie zatiaľ neboli oficiálne, no samotná spoločnosť túto skutočnosť už potvrdila.

Mohlo by vás zaujímať:

Aj napriek tomu, že spoločnosť nepotvrdila to, že pôjde práve o model Galaxy S24, je to viac než pravdepodobné. Je to tak hlavne z dôvodu, že práve séria Galaxy S bola vždy tá, v ktorej výrobca využíval nielen Qualcomm čipsety, ale aj tie z vlastnej dielne. Taktiež nebola potvrdená ani informácia o konkrétnom type čipsetu, no práve Exynos 2400 je jediný čipset najvyššej triedy. Z tohto dôvodu kolujú informácie o tom, že Samsung použije práve tento model.

Recenzia Samsung Galaxy S23
Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Milan Menšík

Ako sme už spomenuli, čipset spoločnosť pravdepodobne zaradí do nového modelu Galaxy S24. Avšak zaujímavosťou je fakt, že môže ísť o jediné zariadenie z novej série, ktoré tento čipset dostane. Modely Galaxy S24+ a Galaxy S24 Ultra by mali na trh prísť s čipsetom Snapdragon 8 Gen 3. Dôvodom tohto rozhodnutia môže byť aj dohoda, ktorú má Samsung podpísanú so spoločnosťou Qualcomm.

Exynos 2400 ponúka poriadny výkon

Exynos 2400 ale vôbec nebude zlý, práve naopak. Ako sme informovali v článku Exynos 2400 bude poriadne výkonný. Prekonáva aj najlepší Snapdragon, už stihol prejsť testom GeekBench a dosiahol skóre, ktoré momentálne nedosahuje ani najlepší Snapdragon. Ten ale v tomto prípade až taký relevantný nie je, pretože v čase predstavenia série Galaxy S24 tu už budeme mať jeho nástupcu. A nový Exynos bude potrebné porovnať práve s ním. Ako to naozaj celé skončí, ukáže len čas.

Náš tip
Smart Banka 2023: poznáme najlepšiu bankovú aplikáciu. Padol rekord aj v počte hlasujúcich

27.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+