MojAndroid

Séria Samsung Galaxy S23 bola síce predstavená len nedávno, no výrobca už pracuje aj na nadchádzajúcich modeloch. To nie je žiadnym prekvapením. Na internete sa objavili prvé informácie o najvýkonnejšom modeli z budúcoročnej série – Samsungu Galaxy S24 Ultra. Téme sa venoval portál Sammobile.

Samsung Galaxy S24 Ultra dostane 144 Hz displej

To, že Samsung výraba kvalitné AMOLED displeje, je úplne jasné. Vo svojich TOP modeloch ponúka to najlepšie, čo dokáže vyrobiť. Avšak v jednom parametre tieto displeje konkurenčné smartfóny prekonávajú. Je ním obnovovacia frekvencia. LTPO panel s frekvenciou 1 Hz – 120 Hz znie síce výborne, no nie je to absolútna špička na trhu.

recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra
Domovská obrazovka | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Niektoré smartfóny majú 144 Hz obnovovaciu frekvenciu, prípadne taký ROG Phone 6 Pro dokonca 165 Hz. Samsung si to uvedomuje, a preto jeho najlepší budúcoročný smartfón príde s displejom so 144 Hz frekvenciou. Pravdou však je, že rozdiel medzi 120 a 144 Hz je prakticky nebadateľný, no papierovo to vyzerá určite lepšie.

Mohlo by vás zaujímať:

Ďalším dôležitým parametrom bude čipset. Samsung by mal zvoliť Snapdragon 8 Gen 3, takže opäť žiadny Exynos, na ktorý sa v predchádzajúcich rokoch zniesla vlna kritiky. Samozrejmosťou bude Android 14, plná funkčná výbava či dlhá softvérová podpora.

V Galaxy S23 Ultra výrobca po prvýkrát ponúkol 200 MP hlavný fotoaparát, Galaxy S24 Ultra bude tento trend nasledovať, takže príde s fotoaparátom s rovnakým rozlíšením. Z ďalších parametrov toho ešte veľa nevieme, no vzhľadom na to, že do predstavenia je ešte dlhý čas, je to celkom logické.

Náš tip
4ka vylepšuje paušály. Prináša dve novinky, zákazníci ušetria dáta aj peniaze

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+