MojAndroid

Platforma Android Auto je dnes pre množstvo vodičov bežný a bezpečným spôsobom, ako pri jazde interagovať so svojím Android smartfónom. Občas sa však môže stať, že nefunguje správne alebo nefunguje vôbec. Portál MakeTechEasier zhrnul tipy a triky, ako tento problém napraviť.

1. Aktualizujte svoj smartfón a aplikácie

Najčastejším dôvodom problémov je neaktualizovaný smartfón alebo aplikácia Android Auto. Na spustenie systému Android Auto je nutný systém Android 8.0 Oreo a vyšší. Určite si najprv aktualizujte systém vo vašom smartfóne na minimálne túto verziu. Od Androidu 10 je aplikácia Android Auto predinštalovaná priamo v systéme, takže ju nemusíte sťahovať z obchodu Google Play zvlášť.

Opel Mokka-e
Android Auto hlavné menu | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Napriek tomu je však nutné mať aplikáciu aktualizovanú na najnovšiu verziu. Ak tomu tak nie je, tak si ju v obchode Google Play aktualizujte. Pokiaľ máte problém so zobrazovaním konkrétnej aplikácie v Android Auto, ako je napríklad Spotify, tak si ju taktiež aktualizujte na najnovšiu verziu. Niekedy je tiež nutné niekoľko dní počkať, kým vývojár aplikácie vydá aktualizáciu s opravou.

2. Uistite sa o kompatibilite vášho automobilu a smartfónu

Určite by ste sa tiež mali uistiť, či je váš smartfón a automobil kompatibilný so systémom Android Auto. Zoznam kompatibilných automobilov nájdete na tejto stránke. Pre kompatibilitu so smartfónom pomocou káblu je nutný systém Android 8.0 a vyšší. Pre bezdrôtové pripojenie je potrebná podpora 5 GHz Wi-Fi v smartfóne a minimálne systém Android 10 pre Google a Samsung smartfóny ( Android 9 pre modely  Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ a  Note 8) respektíve Android 11 pre modely ďalších značiek.

3. Skontrolujte kábel

Dôvodom nefunkčnosti Android Auto môže byť aj kábel, ktorým pripájate smartfón k automobilu. Aj v prípade bezdrôtového pripojenia musíte vykonať prvotné nastavenia s pomocou káblu. Určite preto skontrolujte, či je kompatibilný alebo nie je nejak poškodený.

Opel Mokka-e
Káblové prepojenie bez problémov | Zdroj: Miroslav Schwamberg

4. Reštartujte smartfón a  aplikácie

Najjednoduchším spôsobom, ako vyriešiť problém s mobilnými zariadeniami, je ich reštart. Skúste reštartovať smartfón a potom aj samotnú aplikáciu Android Auto. To druhé urobíte tak, že prejdete do Nastavení a položky Aplikácie (alebo Application manager). Vyhľadáte v zozname aplikáciu Android Auto a po jej zvolení kliknete na tlačidlo Vynútiť zastavenie (Force stop).

5. Vyčistite vyrovnávaciu pamäť

Keď ste už v nastaveniach aplikácie, tak je dobrým riešením aj vyčistiť vyrovnávaciu pamäť aplikácie (cache). Otvorte položku Úložisko (Storage) a následne kliknite na tlačidlo Vymazať vyrovnávaciu pamäť (Clear cache).

6. Skontrolujte, či je Android Auto vo vašom automobile aktivovaný a aktualizovaný

Väčšina automobiliek necháva systém Android Auto vo svojich automobiloch aktivovaný už od výroby. Môže sa však stať, že to tak nie je. V tom prípade je nutné otvoriť Nastavenia multimediálneho systému automobilu, vyhľadať v nich položku Android Auto a aktivovať ju. Určite je vhodné uistiť sa, či je Android Auto v automobile aktualizované na najnovšiu verziu.

7. Skontrolujte pripojenie

Problém s nefunkčnosťou Android Auto môže súvisieť aj so zlým pripojením. Skontrolujte preto v nastaveniach Bluetooth, či je smartfón pripojený k vášho automobilu. Pokiaľ využívate dva alebo viacero automobilov, tak môže byť tiež pripojený k nesprávnemu vozidlu.

Opel Mokka-e Android Auto
Android Auto | Zdroj: Miroslav Schwamberg

8. Urobte kontrolu funkčnosti s iným automobilom a smartfónom

Posledným riešením je otestovať, či Android Auto vo vašom automobile a smartfóne funguje s iným smartfónom alebo automobilom. Pokiaľ nebude automobil fungovať ani s inými smartfónmi, tak je dobre obrátiť na automobilku respektíve jej oficiálne servisné stredisko.

Android Auto
Android Auto
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot
  • Android Auto Screenshot

Náš tip
Prepisovali históriu. Toto je 10 telefónov, ktoré nám navždy zostanú v pamäti

29.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+