MojAndroid

Na konferencii CES 2023 spoločnosť Google predstavila novinku týkajúcu sa Android Auto. Portál PhoneArena prináša prehľad toho, ako vyzerá novinka v praxi. Momentálne je dostupná pre väčšinu používateľov v Amerike. Ide o nové rozdvojené zobrazenie.

Novinka je inšpirovaná vzhľadom Carplay od spoločnosti Apple. Spoločnosť prináša rozdvojené zobrazenie používateľského rozhrania, ktoré si budete môcť nastaviť podľa seba. Zatiaľ sa na internete objavujú zväčša pozitívne reakcie. Ide o uľahčenú prácu pri používaní Android Auto, keďže sa obrazovka rozdvojí a nemusíte ručne prepínať aplikácie.

Android Auto nový dizajn | Zdroj: PhoneArena
Android Auto nový dizajn | Zdroj: PhoneArena

V praxi to vyzerá tak, že na jednej strane obrazovky sa zobrazí navigácia a na druhej strane hudba. Môžete teda naraz sledovať cestu a mať prehľad o tom, čo počúvate. V najnovšej beta verzii však prichádza možnosť, ktorá umožní nastaviť obrazovky podľa vašich predstáv. Vybrať si tak môžete to, či chcete mať navigáciu na pravej alebo ľavej strane obrazovky.

beta verzia | Zdroj: PhoneArena
Beta verzia | Zdroj: PhoneArena 

Nastavenie tejto funkcie je údajne dostupné aj na obrazovke v aute a taktiež aj v nastaveniach Android Auto vo vašom smartfóne. Avšak inštalácia tejto beta verzie nie je taká jednoduchá. Momentálne už spoločnosť neponúka žiadne voľné miesta pre beta testerov. Táto verzia je práve v procese testovania, čo znamená, že sa jej možno dočkáme už onedlho.

Náš tip
Veľa spamu na WhatsAppe? Aplikácia prichádza s riešením
7.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+