MojAndroid

Každý z nás má v smartfóne nainštalované rôzne aplikácie. Niektoré z nich však nemusia fungovať podľa našich predstáv. Portál Android Headlines uvádza, že spoločnosť Google prinesie novú funkciu, ktorá poteší všetkých Android fanúšikov.

Pôjde o funkciu, ktorá sa bude týkať obchodu Google Play. Ten vás po novom pred inštalovaním aplikácie upozorní na to, či funguje správne. V praxi by to malo vyzerať asi tak, že sa pred inštaláciou zobrazí upozornenie, ktoré varuje pred nedostatočným fungovaním zvolenej aplikácie. Samozrejme sa dá funkčnosť aplikácie vyhodnotiť aj podľa používateľských recenzií, no spoločnosť sa to rozhodla používateľom uľahčiť práve týmto spôsobom.

Ako bude novinka fungovať?

Google chce funkčnosť aplikácií vyhodnocovať na základe zozbieraných dát, ktoré budú zahŕňať informácie o tom, ako často sa pri používaní aplikácií vyskytuje nejaký problém. Spoločnosť bude informácie získavať na všetkých zariadeniach, no na niektoré sa bude sústrediť viac. Je to práve z toho dôvodu, že určité aplikácie javia problémy s používaním iba na niektorých zariadeniach. Za to môže práve hardvér smartfónu, s ktorým aplikácia nemusí spolupracovať.

Google Play upozornenie | Zdroj: Android Headlines
Google Play upozornenie | Zdroj: Android Headlines

Podľa údajných informácií začal Google funkciu pomaly sprístupňovať a notifikácie sa pri sťahovaní aplikácií už zobrazujú. Novinka bude určite veľkým pomocníkom, keďže budú používatelia vopred upozornení na to, že daná aplikácia môže prestať na ich zariadení fungovať. Spoločnosť nastavila pre tieto upozornenia určité obmedzenia, ktoré majú zabrániť tomu, aby sa notifikácie zobrazovali v nesprávnych prípadoch.

Novinka by mohla byť prínosom aj pre vývojárov aplikácií, ktorí by si mohli dať pozor na problémy, ktoré sa v ich aplikáciách môžu vyskytnúť. Pravdepodobne spoločnosť novú funkciu stále vylepšuje, no čoskoro by mala byť dostupná na každom zariadení.

Náš tip
Xiaomi 13 mieri poriadne vysoko. Toto sú veci, pre ktoré sme si ho obľúbili
6.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+