MojAndroid

Staršie vlajkové lode série Galaxy S20, Galaxy S21 a Galaxy S22 od spoločnosti Samsung trpia po aktualizácii na nadstavbu One UI 5.1 chybou fotoaparátu. Najnovšia aktualizácia by tento problém malá podľa portálu SamMobile vyriešiť.

Pri používaní 30x hybridného zoomu dochádza k pádom aplikácie fotoaparátu

Pri rýchlom prepínaní medzi snímačmi zadného fotoaparátu zmienených smartfónov dochádza k pádom aplikácie Fotoaparát. Deje sa to hlavne pri používaní novej funkcie 30x hybridného zoomu, ktorá prepína medzi primárnym a telefoto snímačom fotoaparátu. Hybridný zoom kombinuje optický zoom s digitálnym zoomom (zväčšením).

Samsung Galaxy S22 fotoaparáty
Fotoaparát Samsungu Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Z primárneho snímača prepína na telefoto snímač pri 3-násobnom priblížení (pri základných a Plus modeloch Galaxy S20 a S21 už dokonca pri 1,1-násobnom priblížení). V prípade najvyšších modelov vlajkových sérií s označením Ultra hybridný zoom dokonca prepína až medzi dvoma telefoto snímačmi – 3x a 10x periskopickým.

Podľa prehlásenia výrobcu by mala byť chyba vyriešená s aktualizáciou softvéru, ktorá bude vydaná už budúci mesiac. Problém by sa nemal týkať najnovšej vlajkovej série Galaxy S23 a ani série Galaxy S10, ktorá bola taktiež aktualizovaná na nadstavbu One UI 5.1. Sérii Galaxy S10 totiž chýba funkcia 30-násobného hybridného priblíženia, pri ktorej sa problém prejavuje. Séria Galaxy S23 by sa v apríli mala dočkať aspoň aktualizácie, ktorá zoptimalizuje expozíciu, HDR a nočný režim fotoaparátu.

Ako je na tom aktualizáciami konkurencia?

Medzi najaktívnejších výrobcov, ktorí aktualizujú svoje smartfóny na operačný systém Android 13 a nové nadstavby, stále patrí Samsung. Ten pracuje na aktualizácii na nadstavbu One UI 5.1. Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

Náš tip
Nabitie batérie z 0 na 100 % za 5 minút? Xiaomi láme rekordy
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+