MojAndroid

Aktualizácie na najnovšiu verziu grafickej nadstavby One UI 5.1 prichádzajú na čoraz väčší počet smartfónov. Tentokrát sa na novší firmvér môžu tešiť používatelia telefónu pochádzajúceho z modelového radu Samsung Galaxy Note 20. Správu prináša portál SamMobile.

Samsung Galaxy Note 20 dostáva One UI 5.1

Zariadenia zo série Galaxy Note sa mali aktualizácie na One UI 5.1 dočkať už v priebehu minulého týždňa. Stáva sa tak nakoniec trochu neskôr, no Samsung je aj napriek tomu jedným z najrýchlejších implementátorov najnovších bezpečnostných záplat a nových iterácií nadstavby One UI. Dostupnosť najnovšej aktualizácie hlásia používatelia z Argentíny. Vypúšťa sa po častiach, takže môže ešte chvíľu trvať, kým update dostanete aj váš konkrétny kus.

Samsung Galaxy Note 20
Samsung Galaxy Note 20 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy S23 Ultra

Je dôležité zmieniť, že One UI 5.1 pravdepodobne disponuje chybou, ktorá zapríčiňuje zrýchlenie vybíjanie batérie. Hlásia to viacerí používatelia modelov zo sérií Galaxy S22 či Galaxy S21. Nie je jasné, či táto nepríjemnosť zasiahne aj telefóny z radu Samsung Galaxy Note 20. Ak sa obávate skrátenej výdrže, môžete s aktualizovaním chvíľu počkať na odozvu zo strany komunity.

Aktualizácie u konkurencie

Cenovo dostupný smartfón OnePlus Nord CE 2 5G dostáva aktualizáciu na najnovší operačný systém Android 13 a používateľskú nadstavbu OxygenOS 13. Majiteľov telefónu Nothing Phone (1) taktiež zaujme update na stabilný Android 13. To isté platí aj pre viaceré obľúbené Xiaomi a Sony modely predávané na Slovensku.

Náš tip
Fotoaparát Samsungu Galaxy S23 Ultra prešiel testom DxOMark
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+