MojAndroid

Aktualizácia na najnovší operačný systém Android 13 a nadstavbu MIUI 14 pre smartfóny Xiaomi 11T je už u nás. Informoval nás o tom čitateľ Branislav, ktorý poskytol aj screenshoty.

Veľkosť aktualizácie je až 3,6 GB, takže pokiaľ nemáte u svojho operátora dostatočne veľký dátový balík, na stiahnutie odporúčame použiť Wi-Fi pripojenie.

Dostali ste aktualizáciu už aj vy? Ak áno, nezabudnite nás o tom informovať v komentároch pod článkom.

Dvojica smartfónov spoločnosti Xiaomi dostáva aktualizáciu na Android 13

29.1.2023

Spoločnosť Xiaomi pokračuje v distribuovaní aktualizácií so systémom Android 13 a nadstavbou MIUI 14 pres svoje smartfóny, vrátane modelov svojich samostatných značiek. Podľa portálu GSMArena sa teraz dostalo na smartfóny Xiaomi 11T a POCO F4.

Medzi novými funkciami pre Xiaomi 11T a POCO F4 nechýba ani Photon Engine

Najnovšia aktualizácia so systémom Android 13 pre POCO F4 a Xiaomi 11T je dostupná celosvetovo a teda aj v Európe. Aktualizácie majú označenie firmvéru MIUI 14.2.0 TLMEUXM a MIUI 14.0.3.0 TKWMIXM. Ich veľkosť je 3,5 GB respektíve 3,6 GB. Súčasťou aktualizácií je decembrová bezpečnostná záplata systému.

POCO F4
POCO F4 | Zdroj: Xiaomi

Medzi vylepšeniami je aj nový widget alebo funkcia Super Ikoniek, ktorá u môžu mať veľkosť 1×1, 2×1, 1×2 a 2×2. Nechýba ani tzv. Photon Engine, ktorý zvyšuje plynulosť aplikácií tretích strán až o 88 %. Navyše, táto funkcia zníži spotrebu energie aplikácií až o 16 %. Vylepšením prešlo aj vyhľadávanie v nastaveniach systému.

Dostupnosť aktualizácie by vám mal systém oznámiť automaticky pomocou notifikácie. Pokiaľ by sa tak z nejaké dôvodu nestalo, tak si môžete jej dostupnosť overiť manuálne v Nastaveniach, alebo ju nainštalovať manuálne cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa však ubezpečte, že máte batériu nabitú na 70 % jej kapacity. Inštalačný balíček tiež sťahujte cez bezplatnú Wi-Fi sieť, aby ste ušetrili svoje predplatené mobilné dáta.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú smartfóny nižších tried. Android 13 nedávno dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, rovnako aj stredná trieda OnePlus. Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to má v posledných rokoch náročnejšie.

Náš tip
Nintendo Switch čelí problému s kondenzačným efektom
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+