MojAndroid
Nintendo zdieľalo na sociálnej sieti varovanie pre majiteľov svojej populárnej vreckovej konzoly Nintendo Switch. Podľa zverejnených informácií spoločnosť žiada svojich používateľov, aby boli opatrní pri vzniku kondenzačného efektu na paneli displeja, ktorý by mohol poškodiť ich zariadenie.

Problémy sa objavili už aj v minulosti

Väčšina používateľov Nintendo Switch sa doteraz obávala problému, ktorý je známy Joy-Con drift. Ide o problém, s ktorým sa majitelia Switchov stretávajú dosť často a ktorý spôsobuje, že analógové páčky na ovládačoch sa náhodne pohybujú a zadávajú príkazy do konzoly, aj keď sa s nimi fyzicky nepohybuje. Spoločnosť sa vzhľadom na počet problematických ovládačov rozhodla, že to bude riešiť bezplatnou opravou, resp. výmenou ovládača.

Nintendo Switch: Kondenzačný efekt a riziko poškodenia konzoly

Zdá sa však, že majitelia tejto hernej konzoly čelia ďalšiemu závažnému problému, ktorý by mohol vážne poškodiť zariadenie. Spoločnosť Nintendo zdieľala nový tweet zo svojho účtu, ktorý v podstate varoval majiteľov Switch ohľadom problému s kondenzačným efektom na displeji a tiež dal tipy, ako sa tomuto problému vyhnúť, prípadne ho vyriešiť.
Nintendo Switch
Zdroj: nintendo.com

Používatelia Switch by si mali dávať pozor na kvapky kvapaliny, ktoré sa tvoria na paneli displeja. Spôsobené to môže byť rýchlymi zmenami teploty v okolitom prostredí. Samozrejme celý problém by mohol viesť k poškodeniu konzoly.

Spoločnosť uviedla, že ak sa takéto kvapky na displeji objavia, mali by ste konzolu Switch úplne vypnúť. Prepnutie do režimu spánku je v tomto prípade nepostačujúce. Okrem toho by sa mala konzola umiestniť do teplej miestnosti, kým nevyschne. Tweet, ktorý zdieľal varovanie, prišiel aj s odkazom, ktorý poskytuje presný návod ako konzolu vypnúť.

Náš tip
Nová nanotechnológia zefektívni recykláciu batérií smartfónov
29.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+