MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi nedávno predstavila svoju najnovšiu nadstavbu MIUI 14. Jedným z hlavných vrcholov softvéru je tzv. Photon Engine, ktorý zrýchľuje aplikácie tretích strán. Doteraz bola táto funkcia obmedzená len na vybrané smartfóny. Podľa portálu GizmoChina sa jej však dočkajú všetky Xiaomi smartfóny so systémom MIUI 14.

Photon Engine výrazne zrýchli aplikácie tretích strán a mierne zlepší výdrž batérie

Spoločnosť Xiaomi to potvrdila na sociálnej sieti Weibo. Tvrdí, že vzhľadom na potrebu hĺbkovej koordinácie softvéru a hardvéru, veľké množstvo úprav systémovej architektúry a testovanie, bude zavádzať funkciu do ďalších smartfónov postupne v aktualizačných vlnách. Photon Engine funguje na základnom jadre Androidu, ku ktorému majú prístup vývojári aplikácií tretích strán, čo im umožňuje zefektívniť svoje aplikácie a zvýšiť rýchlosť načítania.

Xiaomi 12T
Xiaomi 12T | Zdroj: Jakub Marcin

Spoločnosť tvrdí, že zvyšuje plynulosť aplikácií tretích strán až o 88 %. Navyše, táto funkcia zníži spotrebu energie aplikácií až o 16 %. Optimalizácia nadstavby MIUI patrí už tak dlhé roky k tým najlepším, no každé ďalšie zlepšenie výdrže batérie určite poteší zákazníkov. Treba však pripomenúť, že distribúcia novej nadstavby zatiaľ prebieha len na čínskom trhu a ešte nebola oznámená pre globálnych používateľov.

Nadstavba MIUI 14 prináša aj ďalšie zaujímavé vylepšenia

Medzi ďalšie zaujímavé funkcie nadstavby MIUI 14 patria prispôsobiteľné priečinky s veľkými ikonami, alebo nové možnosti widgetov s rôznymi tvarmi a veľkosťami. Poteší aj automatická kompresia pre menej používané aplikácie, či prepínač na vypnutie trvalých upozornení. Vyhľadávanie bluetooth slúchadiel sa ma zrýchliť o 50 %, pripojenie k mobilnej televízii o 13 % a prenos obrazu počas streamovania až o 77 %.

Náš tip
Problémy s notifikáciami v Android zariadeniach? Takto sa ich zbavíte

 

20.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+