MojAndroid

Xiaomi pravidelne vylepšuje svoju novú nadstavbu s názvom MIUI, ktorá je určená aj pre smartfóny Redmi. Najnovšou verziou je MIUI 14, ktorá bola predstavená len nedávno. Prináša so sebou kopec vylepšení a noviniek, na ktoré sa teší nejeden používateľ.

Zoznam smartfónov, ktoré by mohli dostať MIUI 14, sme už publikovali, no išlo len o akési predbežné informácie. Portál Xiaomiui uvádza, že nadstavba onedlho príde na prvých 11 modelov. Ktoré to sú?

Zoznam smartfónov, ktoré onedlho dostanú aktualizáciu na MIUI 14:

Najnovšia nadstavba bola zatiaľ predstavená v Číne, jej globálna verzia by mala prísť začiatkom budúceho roka, v tomto čase začne aj proces aktualizácie spomínaných modelov. Toto nie je kompletný zoznam tých, ktoré MIUI 14 dostanú, sú to len prvé lastovičky. Ďalšie modely budú postupne pribúdať.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

To, že váš telefón dostane MIUI 14, ale nemusí znamenať, že automaticky dostane aj najnovší Android 13.  Nadstavba je totiž postavená nielen na tomto systéme, ale aj na minuloročnom Androide 12. Bude platiť pravidlo, že novšie modely a najmä vlajkové lode dostanú nadstavbu s najnovším systémom, tie staršie s minuloročným. V prípade vyššie spomínaných by malo ísť o Android 13.

Aktualizuje aj konkurencia

Plán aktualizácií na Android 13 nedávno zverejnil Asus, ktorý už začal aj s prvými zariadeniami. Samsung aktualizuje vo veľkom a pred ostatnými má náskok. Veľké plány má aj Motorola, ktorá aktualizuje viacero modelov. Android 13 už dostali aj vlajkové lode Sony, ale aj vybrané modely strednej triedy.

Náš tip
Vianoce 2022: Veľký výber najlepších smartfónov pod stromček
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+