MojAndroid

Fotoaparát najvybavenejšieho Android smartfón súčasnosti Samsung Galaxy S23 Ultra prešiel odborným testom známeho francúzskeho portálu DxOMark. Ako sa mu v ňom darilo?

Fotoaparát novinky sa umiestnil na 10. mieste celkového rebríčku testovaných smartfónov

Portál hodnotí výsledné snímky v deviatich kategóriách: expozícia, autofokus, textúra, farby, šum, artefakty, blesk, zoom a bokeh. Fotografie a videá sú hodnotené v interiéri a aj exteriéri, za denného svetla, slabšieho osvetlenia a aj v noci. Výsledky potom odzrkadľuje skóre v jednotlivých kategóriách a aj celkové skóre. V prípade Samsung Galaxy S23 Ultra je celkové skóre 140 bodov.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Hodnotenie fotoaparátu Galaxy S23 Ultra portálom DxOMark | Zdroj: DxOMark.com

Za fotografie dostal 139 bodov, za video 137 bodov, za zoom 141 bodov a napríklad za bokeh 70 bodov. Tie to čísla znejú slušne, ale s celkovým skóre 140 bodov sa Galaxy S23 Ultra umiestnil až na 10. mieste celkového rebríčku spoločne s modelom Google Pixel 7. Predbehol ho tak aj minuloročný Apple iPhone 13 Pro. Hlavným dôvodom je horšie skóre pri fotení v slabších svetelných podmienkach – 106 bodov.

Aké sú konkrétne klady a zápory fotoaparátu Galaxy S23 Ultra?

Portál DxOMark hodnotí pozitívne na fotoaparáte Galaxy S23 Ultra  hlavne detailnosť fotografií v exteriéroch alebo v interiéroch s dobrým osvetlením. Výborné je tiež optické priblíženie vďaka novému telefoto snímaču a široký dynamický kontrast (HDR) takmer v akýchkoľvek podmienkach. Skvelé si novinka viedla aj v teste videa. Smartfón má pri natáčaní videí perfektnú stabilizáciu a aj autofokus.

Samsung Galaxy S23 Ultra - 1
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Portál však skritizoval hlavne kvalitu fotografií v horších svetelných podmienkach. Na nočných fotografiách sa často objavoval šum a zle vykreslené detaily v tvári fotografovaných ľudí. Tváre sú podexponované aj vo videu pri slabšom osvetlení. V dobre osvietených priestoroch zase vykazovali fotografie nízky kontrast a vyskytli sa aj občasné problémy s vyvážením bielej.

Náš tip
Honor Magic5 Lite: Stredná trieda s rýchlym nabíjaním

 

19.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+