MojAndroid

Nová aktualizácia One UI 5.1 je momentálne často spomínaná. Je to z toho dôvodu, že ide o novinku, ktorú Samsung postupne sprístupňuje pre svoje zariadenia. Podľa portálu Android Central by mal update priniesť množstvo nových a vylepšených funkcií.

Najnovšia séria vlajkových lodí Galaxy S23 má túto nadstavbu automaticky predinštalovanú, no spoločnosť sa ju snaží čo najrýchlejšie dostať aj na svoje ostatné staršie modely. Ako sme už spomínali, spolu s aktualizáciou prináša Samsung niekoľko nových funkcií. Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na tie, ktoré už poznáme, no budú zase o niečo lepšieSpoločnosť sa rozhodla venovať viacerým oblastiam, ktoré chceli vylepšiť.

Galéria a fotoaparát

Samsung si pripravil viacero zmien, ktoré sa budú týkať práve týchto dvoch aplikácií. Tí, ktorí radi používajú prednú kameru si budú môcť rýchlejšie a jednoduchšie zmeniť odtieň farby fotografie pomocou efektov. Pribudne aj ľahšia dostupnosť funkcie Expert RAW, ktorá používateľom umožňuje vytvárať fotografie vo vysokej kvalite.

Čo sa zmien v galérii týka, spoločnosť pridala vylepšenú možnosť vyhľadávania, ktorá už nebude mať obmedzený počet osôb alebo vecí, ktoré vyhľadávate. Taktiež osoby už nemusíte pomenovať, stačí kliknúť na ich tvár. Ďalej je vylepšené aj zobrazovanie upravených a originál fotografií, a taktiež lepšie upravovanie GIFov.

Zdieľanie fotiek so svojou rodinou bude umožnené prostredníctvom vytvorenia rodinného albumu. Aplikácia vám automatický odporučí, ktoré fotografie by sa do neho mohli hodiť na základe tvárí vašich rodinných príslušníkov. Informácie o tom, kedy bola fotografia a video vytvorené, kto ich vytvoril a tiež aj miesto, kde boli vytvorené zistíte po potiahnutí pri prezeraní nahor.

Samsung Galaxy S23 ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Michal Chabada

Počasie

Aplikácia počasie prinesie taktiež zopár zmien. Po novom si budete môcť pozrieť graf, ktorý zobrazí hodinové množstvo zrážok. Taktiež môžete medzi widgety pridať taký, ktorý jednoducho zosumarizuje vonkajšie podmienky. Zmeny sa týkajú aj grafu zobrazujúceho teplotu, ktorý bude po novom farebný.

Vylepšený prehliadač

Vyhľadávanie v prehliadači bude o niečo jednoduchšie, keďže bude fungovať na základe logického princípu, čo znamená, že aj keď niečo napíšete nesprávne, prehliadač by mal nájsť to, čo hľadáte. Taktiež budú prepojené aj všetky vaše Galaxy zariadenia, na ktorých vyhľadávate. V praxi to bude vyzerať tak, že váš smartfón vám ukáže poslednú vyhľadávanú stránku na inom zariadení. Podmienkou je však to, že musíte byť prihlásený v rovnakom Samsung účte.

Multitasking a grafické úpravy

Zaujímavosťou bude novinka týkajúca sa zmenšovania a zväčšovania aplikácií. Stačí potiahnuť roh aplikácie. Pri používaní rozdvojenej obrazovky vám systém zobrazí posledné používané aplikácie, čo by malo uľahčiť prístup k tým potrebným. Tapety si budete môcť meniť na základe toho, čo práve robíte. Nastaviť si budete môcť rôzne režimy podľa vašej aktivity.

Ostatné zmeny

Samsung si pripravil veľké množstvo noviniek. Medzi nich patria aj odporúčania pesničiek prostredníctvom aplikácie Spotify. Návrhy by mali byť vytvorené presne podľa aktivity, na ktorú sa skladby hodia. Na túto funkciu je potrebná najnovšia verzia aplikácie. Ďalej si budete môcť skontrolovať aj stav batérie na vašich ostatných zariadeniach. To umožní nový widget, ktorý si budete môcť pridať na domovskú obrazovku.

Asistent Bixby umožní používateľom odpovedať na hovor prostredníctvom funkcie Bixby Text Call. Spoločnosť sa možno inšpirovala na smartfónoch Pixel, ktoré touto možnosťou už disponujú. Bude to fungovať tak, že Bixby automaticky príjme hovor a premení hovorené informácie na SMS správy. Týmto spôsobom zistíte detaily, ktoré sú pre vás potrebné. Táto funkcia je zatiaľ dostupná iba v dvoch verziách, a to v anglickom a kórejskom jazyku.

Náš tip
Smartfóny čínskych výrobcov špehujú používateľov. Je dôvod na obavy?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+