MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony nemá príliš široké portfólio smartfónov. Napriek tomu ich aktualizácie nie sú najrýchlejšie. Príkladom je Sony Xperia 10 III, ktorá až teraz vo februári dostáva aktualizáciu na systém Android 13. Upozornil na to portál XDA-developers.

Aktualizácia pre Sony Xperia 10 III je už dostupná aj v Európe

Sony Xperia 10 III je jeden z mala smartfónov strednej triedy s vodoodolnosťou IP68  Prišiel trh pred necelými dvoma rokmi so systémom Android 11. Momentálne tak dostáva svoju systémovú aktualizáciu. Aktualizácia má označenie firmvéru 62.2.A.0.367 a momentálne je dostupná pre globálny dual-SIM model (XQ-BT52) vo viacerých európskych a ázijských krajinách.

Sony Xperia 10 III
Sony Xperia 10 III | Zdroj: Milan Menšík

Systém Android 13 prináša viacero zaujímavých vylepšení. Prináša napríklad nový spôsob prepínania reproduktorov, ktorý využijete pri počúvaní hudobných služieb, ako sú YouTube Music a Spotify. Novinkou je tiež nahrávanie jednej aplikácie namiesto nahrávania celej obrazovky. Súčasťou je tiež januárová bezpečnostná záplata.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v Nastaveniach smartfónu alebo využiť aplikáciu Xperia Companion. Aktualizovať sa dá aj manuálne pomocou nástrojov XperiFirm a Newflasher, čo však odporúčame iba skúseným používateľom. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú aj smartfóny nižších tried. Činí sa aj Xiaomi, ktoré tento týždeň aktualizovalo starší model strednej triedy Redmi Note 10 Pro. Najnovšie dostali niektoré staršie Samsungy hernú aktualizáciu. Android 13 dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, rovnako aj stredná trieda OnePlus. Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to má v posledných rokoch náročnejšie.

Náš tip
Smartfóny čínskych výrobcov špehujú používateľov. Je dôvod na obavy?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+