MojAndroid

Nedávno vyšla dlho očakávaná nová séria Galaxy S23. Medzi mnohými ďalšími vychytávkami priniesla aj novinku pre tých, ktorí si radi na svojich smartfónoch zahrajú nejaké hry. Funkcia pomôže k zlepšeniu herného výkonu, zároveň predlžuje aj životnosť batérie. Pri zapojení mobilu do nabíjačky máte možnosť si vybrať, kam energia bude smerovať. Buď bude tradične nabíjať batériu, alebo bude smerovať priamo do procesoru. Informuje o tom portál AndroidPolice.

Na ktorých starších modeloch uvidíme funkciu?

Zaujímavá novinka pre hráčov sa objavuje už aj na starších modeloch Samsung. Teraz ju už momentálne nájdete na Galaxy S22, Galaxy A73 5G a Galaxy Z Fold 2,3,4. Či sa neskôr upgrade dostaví aj na ostatné zariadenia, momentálne nevieme povedať. Pokiaľ máte spomenuté zariadenia a chcete si zapnúť danú funkciu, neurobíte tak cez systémový update.

Samsung Galaxy S23 Ultra - 1
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Musíte si stiahnuť aplikáciu Game Booster a v nej ju manuálne nastaviť. Mala by sa nachádzať pod časťou s názvom “Pause USB Power Delivery”, v slovenčine niečo ako pozastavenie nabíjania cez USB. Pre správne fungovanie by ste mali mať mobil nabitý na aspoň 20 %. Mnohí používatelia taktiež hlásia, že novinka funguje iba s oficiálnou Samsung 45W nabíjačkou.

Výhody a nevýhody novinky

Pokiaľ hrávate na svojom smartfóne hry, často ho pravdepodobne aj pri tom nabíjate. Vďaka tejto funkcii nebudete degradovať batériu a zároveň zlepšuje výkon procesora. Nabíjanie pri hraní totiž zaťažuje hardvér mobilu. Zariadenie sa totiž zahrieva kvôli zaťaženiu CPU a zároveň nabíjaniu. Samozrejme, percentá v batérii sa vám dopĺňať nebudú, takže pokiaľ zariadenie dostanete pod 20 %, budete musieť prestať hrať.

Náš tip
Samsung: Toto sú všetky telefóny, ktoré by mali dostať Android 14 a One UI 6

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+