MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi nedávno oznámila spustenie druhej vlny aktualizácií svojich Android smartfónov na Android 13 a nadstavbu MIUI 14. V rámci nej sa dostane aj na staršie a lacnejšie modely.  Jedným z nich je aj Redmi Note 10 Pro, ktoré aktualizácia bola podľa portálu GizmoChina práve spustená.

Momentálne je aktualizácia pre Redmi Note 10 Pro obmedzená na pilotných testerov

Redmi Note 10 Pro bol uvedený na trh v roku 2021 so systémom Android 11 a nadstavbou MIUI 12. Po dvoch rokoch tak dostáva už druhú systémovú aktualizáciu. Firmvér aktualizácie má označenie  V14.0.1.0.TKFEUXM. Momentálne je aktualizácia obmedzená na pilotných testerov, ale v najbližších dňoch by mala byť dostupná pre každého používateľa.

Zoznam zmien v rámci nadstavby MIUI 14:

  • MIUI teraz využíva menej pamäte, vďaka čomu je zariadenie rýchlejšie a plynulejšie aj pri dlhodobom používaní.
  • Množstvo zlepšení v personalizácií používateľského prostredia.
  • Nové super ikony, ktoré dodajú vašej ploche nový vzhľad. (Aktualizujte domovskú obrazovku a motívy na najnovšiu verziu, aby ste mohli používať super ikony.)
  • Priečinky na domovskej obrazovke zvýraznia aplikácie, ktoré najviac potrebujete, vďaka čomu ich máte rýchlejšie po ruke.
  • Vyhľadávanie v Nastaveniach je teraz pokročilejšie. S históriou vyhľadávania a kategóriami vo výsledkoch je hľadanie systémových nastavení rýchlejšie.
Redmi Note 10 Pro
Redmi Note 10 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia >> Informácie o telefóne >> Prepnite „logo MIUI“ >> Skontrolujte aktualizácie alebo ju nainštalovať cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú aj smartfóny nižších tried. Najnovšie dostali niektoré staršie Samsungy hernú aktualizáciu. Android 13 dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, rovnako aj stredná trieda OnePlus. Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to má v posledných rokoch náročnejšie.

Náš tip
Hlasujte aj v marci a vyhrajte smartfón v hodnote 1000 eur | Smart Banka 2023

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+