MojAndroid

Sony je pravdepodobne posledným výrobcom, ktorý sa ešte vo svojich vlajkových lodiach nezbavil 3,5 mm audio jacku. Pre niektorých používateľov ide o kľúčovú funkcionalitu, vďaka ktorej sa rozhodujú o kúpe nového smartfónu. Sony Xperia 1 V ho opäť ponúkne, informoval portál Android Authority.

Japonská spoločnosť sa v minulosti dlho držala viacerých dobrých riešení. Nejde len o 3,5 mm audio jack, ale napríklad aj o hardvérovú spúšť fotoaparátu, ktorá by nemala zmiznúť ani v prípade nového modelu.

Čoho sa však Sony zbavilo, je nabíjačka v balení. A nielen toho, dokonca aj kábla. Vlajkové lode a stredná trieda v minulom roku už prišli bez akéhokoľvek príslušenstva.

Sony Xperia 1 IV displej
Sony Xperia 1 IV | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo sa týka nepredstaveného modelu, ten bude konkurovať aktuálne najlepším smartfónom. Predpokladanú cenu síce nepoznáme, no s najväčšou pravdepodobnosťou opäť výrazne prekročí hranicu 1000 eur.

Zmeny by sa mal dočkať aj fotoaparát, a to najmä hlavný snímač. Ten by mal byť úplne nový s rozlíšením 48 MP, nahradí 12 MP fotoaparát. Teleobjektív s kontinuálnym priblížením, ktorý bol jednou z najzaujímavejších funkcií predchodcu, pravdepodobne zostane.

Mohlo by vás zaujímať:

Z ďalších zaujímavých vlastností spomenieme čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 či variant so 16 GB RAM. Novinka by mala byť oficiálne predstavená už v tomto mesiaci, no dostupná bude pravdepodobne až v lete.

Sony Xperia 1 V: Prvý pohľad na pripravovanú vlajkovú loď. Čo prinesie?

4.2.2023

Nestáva sa, že by japonskej spoločnosti Sony unikli fotografie pripravovaného vlajkového smartfónu. Nič však netrvá večne. Na internete sa tento týždeň objavila fotografia zadnej strany chystaného modelu Sony Xperia 1 V. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Sony Xperia 1 V zrejme príde o 3D ToF senzor

Fotografia od používateľa sociálnej siete Weibo s menom Zackbuks je detailná a môžeme na nej vidieť hlavne modul fotoaparátu chystaného smartfónu. Ak sa pozriete pozorne, tak si určite všimnete si, že tomuto zariadeniu zrejme chýba 3D ToF senzor z predošlej generácie a RGB IR senzor. Ďalšia vlajková loď Sony tak bude podľa všetkého obsahovať iba tri snímače.

Sony Xperia 1 V | zdroj: GSMArena.com

Zdá sa tiež, že spoločnosť Sony presunula LED blesk medzi dva snímače, namiesto toho, aby bol nad nimi ako v predchodcovi Sony Xperia 1 IV. Napravo od modulu fotoaparátu je vidieť logo NFC. To naznačuje, že ide o medzinárodný model, pretože exkluzívny model pre Japonsko by mal namiesto toho pravdepodobne logo Felica.

Oficiálne predstavenie už možno tento mesiac

Spoločnosť Sony údajne plánuje predstaviť vlajkovú loď Sony Xperia 1 V na veľtrhu MWC 2023 v Barcelone. Začiatok veľtrhu je naplánovaný na 27. februára a potrvá do 2. marca. Sony má tiež  vo zvyku predstaviť vlajkovú loď v dostatočnom predstihu pred jej skutočným uvedením na trh. Príkladom je minuloročná Xperia 1 IV. Tá bola predstavená 11. mája 2022, ale na trh ju výrobca uviedol 11. júna 2022.

Sony Xperia 1 IV
Sony Xperia 1 IV | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa úniku na čínskej sociálnej sieti Weibo bude Xperia 1 V používať čipset Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcommu, čo asi nikoho neprekvapí. Mal by to byť tiež najtenší smartfón, ktorý bude používať tento čipset. Kvôli tomu by sa mohol pri vyššom výkone prehrievať, čo bol aj problém minuloročných Sony smartfónov. Sony však možno prichystalo pre novinku nejaký nový typ chladenia.

Náš tip
Netflix chce prilákať zákazníkov na vylepšený zvuk
13.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+