MojAndroid

Spoločnosť Google v týchto dňoch začala sprístupňovať novú aktualizáciu systému Android Auto. Pokiaľ však od nej očakávate dlho očakávaný redizajn požívateľského rozhrania, tak ostanete asi sklamaní. Tvrdí to aspoň portál 9to5Google.

Aké výhody má priniesť nové používateľské rozhranie?

Dlho očakávaný redizajn s názvom „Coolwalk“ pre Android Auto oznámila spoločnosť Google začiatkom tohto roka. Používateľské rozhranie s novým dizajnom funguje na princípe kariet. Dizajn sa dokáže pekne prispôsobiť veľkosti okien pre zaručenie bezproblémového a plynulého používania. Napríklad zobrazovanie máp spolu s grafikou pre ovládanie médií je tak vďaka nemu intuitívnejšie.

Android Auto po redizajne na Material You
Android Auto po redizajne na Material You | Zdroj: SamMobile.com

Mapy sa môžu zobrazovať na veľkej karte, zatiaľ čo predpoveď počasia spolu s prehrávanými médiami na menšej. Platí to ako pre vodorovne orientované obrazovky, tak aj pre tie so zvislou orientáciou. Google tiež vypočul používateľov a konečne bude možné vidieť lištu priebehu prehrávaných médií. Nechýbajú ani rýchle odpovede na správy, spolu s možnosťou odoslania predpokladaného času príjazdu do cieľa.

Nové rozhranie je distribuované zo strany servera bez ohľadu na verziu aktualizácie Android Auto

Bohužiaľ nový dizajn sa doteraz dostal len k niekoľkým vybraným používateľom a nič na tom nemení ani najnovšia aktualizácia na Android Auto 8.7. Tá je dostupná štandardne cez obchod Google Play. Samotná aktualizácia však neprináša žiadne zásadné zmeny okrem štandardných opráv najrôznejších chýb v systéme. Nové prepracované rozhranie spoločnosť Google zavádza len prostredníctvom aktualizácie na strane servera.

Android Auto
Majiteľ automobilu Acura RDX dostal nový dizajn rozhrania pri staršej verzii Android Auto 8.6 | Zdroj: Reddit.com

Potvrdzuje to aj prípad majiteľa automobilu Acura RDX, ktorý nový dizajn používateľského rozhrania dostal napriek tomu, že má staršiu verziu Android Auto 8.6. V prieskume portálu 9to5google pritom viac ako 90 % jeho čitateľov uviedlo, že stále nedostali nové rozhranie. Aj na sociálnej sieti Reddit nedávno hlasovalo viac ako 2 200 z celkových 2 600 ľudí, že doteraz nemá prístup k novému rozhraniu „Coolwalk“.

Náš tip
Zima operátorom nepraje. Toto sú problémy, ktorým musia čeliť

 

 

25.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+