MojAndroid

Ako každý rok, ani na začiatku tohto roka nesmel chýbať veľtrh CES 2023, na ktorom spoločnosti predstavujú rôzne technologické inovácie. Medzi nich patrí aj nová upravená verzia služby Android Auto. Portál SamMobile prináša informácie o tom, čoho sa bude táto novinka týkať.

Doteraz sme pomocou služby Android Auto mohli telefonovať iba klasickým spôsobom. Spoločnosť Google počas svojej prezentácie uviedla, že práve smartfóny značky Samsung a najnovší model Pixelu dostanú funkciu, pomocou ktorej budete môcť telefonovať aj prostredníctvom aplikácie WhatsApp. Ak sa táto novinka podarí a bude fungovať tak ako má, spoločnosť uvažuje nad rozšírením tejto funkcie aj do viacerých komunikačných aplikácií.

Android Auto | Zdroj: 9TO5Google
Android Auto | Zdroj: 9TO5Google

Ďalšou novinkou budú automaticky navrhované odpovede na správy, navrhovaný playlist a nesmieme zabudnúť ani na navigáciu pomocou Google Maps, ktorá sa po novom bude zobrazovať na celej obrazovke. Portál 9TO5Google spomína aj ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorá by mala byť dostupná. Ide o rozdvojené zobrazenie používateľského rozhrania. To by malo zabezpečiť jednoduchšie ovládanie. Prispôsobiť by sa mal dať aj ovládací panel.

Na obrazovke uvidíme status pripojeného zariadenia, teda jeho stav batérie, signál a čas. Taktiež budeme môcť po príchode notifikácie aplikáciu rovno otvoriť a pribudne aj skratka pre Google Asistenta. Ďalej bude systém automaticky zobrazovať posledné volané čísla a ukladať aj posledné miesta v navigácii, čo uľahčí a zrýchli orientáciu.

Náš tip
Android Auto s novým dizajnom má už byť k dispozícii pre všetkých

7.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+