MojAndroid

Sledovače Apple AirTag a Samsung SmartTag si už za roky svojej existencie našli obľubu u zákazníkov. Spoločnosť Google nechce ostať bez povšimnutia, pretože podľa portálu 9to5Google má prísť s konkurenčným zariadením.

Vlastný sledovač Google by mal využívať UWB technológiu

Apple AirTag a Samsung SmartTag svojím vzhľadom pripomínajú kľúčenky a majú aj podobný účel. V podstate ich pripojíte k predmetu, ktorý chcete neskôr ľahko nájsť. Vyhľadávanie následne prebehne pomocou okolitých smartfónov a bluetooth, respektíve UWB pripojenia. Práve ultraširokopásmové (UWB) pripojenie už Google od roku 2021 zahrnul svojich smartfónov Pixel s označením „Pro“.

Samsung Galaxy SmartTag | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Tento hardvér v drahších Pixeloch sa zatiaľ používa iba v špeciálnych prípadoch, ako je odomykanie luxusného auta alebo odosielanie súborov iným používateľom. Google taktiež momentálne pracuje na novom reproduktore Nest, ktorý bude vybavený UWB technológiou, čo vám umožní rýchlo prenášať hudbu z Google Pixelu v blízkosti reproduktora.

Google však už dlhé roky ponúka vo svojich zariadeniach funkciu „Nájsť moje zariadenie,” ktorá dokáže využiť milióny súčasných zariadení so systémom Android na nájdenie stratených/ukradnutých zariadení. Preto asi nikoho neprekvapí, že vlastný sledovač od spoločnosti Google s UWB technológiou, už je podľa najnovších informácií v príprave.

Súčasťou sledovača od Googlu bude aj reproduktor

Hovorí sa, že sledovač je vo vývoji pod kódovým názvom „Grogu“ (odkaz na populárny seriál Mandalorian z prostredia Star Wars) spolu s alternatívnymi názvami „GR10“ a „Groguaudio”. Kódové označenie „Groguaudio“ naznačuje, že sledovač Google bude vybavený reproduktorom. Ten by mohol slúžiť ako zvuková pomôcka na presnejšie určenie polohy zariadení.

O vývoj sa stará tím, ktorý vyvíja aj zmienené reproduktory Nest. Sledovač by mal byť dostupný vo viacerých farbách. V tejto chvíli však nie je možné presne povedať, kedy bude sledovač spoločnosti Google uvedený na trh. Mohlo by sa tak stať na jeseň tohto roku alebo na jar roku 2024 spolu s novým smart reproduktorom Nest.

Náš tip
YouTube sa pripravuje na vstup medzi neplatené televízne kanály
19.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+