MojAndroid

Minulý rok na trh vstúpil nečakaný oponent pre veľké značky. Aj napriek tomu, že Nothing Phone (1) mal pomerne nižšiu cenu ako známe vlajkové lode, jeho možnosti a schopnosti očarili dosť veľa ľudí. Len nedávno značka ponúkla aktualizáciu na Android 13. V tomto čase prebieha beta testovanie tejto verzie. Informuje o tom portál AndroidAuthority.

Android 13 konečne prichádza v stabilnej verzii

Update na Android 13 síce prichádza značne neskôr ako pre iné telefóny, ale napokon sme sa dočkali. Aktualizácia 1.5.2 prinesie verziu nového Androidu a zároveň aj nejaké bezpečnostné vylepšenia. Aj keď je zatiaľ stále v beta testovaní, aktualizáciu máme očakávať v najbližších týždňoch. Hlavným cieľom značky stále ostáva pripravenie nového Nothing OS 2, ktorý pravdepodobne vyjde na trh aj s novým telefónom.

Čo aktualizácia ponúkne?

Nové možnosti budú naozaj rozsiahle. Pribudne aplikácia na počasie, spolu s widgetom na domovej obrazovke. Po novom tak nebudete musieť klikať na ponúkaný link. Dostaneme aj nové zvonenia a zvuky upozornení, rovnako aj viac farebných schém na pozadie a minimalistické tapety. Budete mať možnosť nastaviť si ikony na rovnakú farbu ako pozadie. Na zamknutej obrazovke budú dostupné štyri skratky – pre fotoaparát, svetlo, ovládanie zariadenia a peňaženka.

Nothing Phone (1) zadná strana
Nothing Phone (1) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Okrem toho bude jednoduchšie prepínať medzi mobilnými dátami počas využívania dual SIM. Automaticky sa taktiež zobrazuje momentálna sieť a počet použitých dát. Pribudne možnosť skenovať QR kód cez fotoaparát a taktiež celkové vylepšenie rozhrania fotoaparátu. Dostaneme možnosť zmeniť jazyk pre jednotlivé aplikácie a taktiež zmenu hlasitosti bez odomykania. Pri hraní nebudú vyrušovať svetelné notifikácie a bola vylepšená aj animácia pri vypínaní a zapínaní.

Pokiaľ nejaká aplikácia dostane prístup k vašej schránke (clipboard), dostanete upozornenie. Bola pridaná aplikácia “Osobná bezpečnosť” a vylepšená ochrana súkromia. Zahŕňa povolenia pre Wi-Fi v okolí a výber médií. Presnosť rozoznania odtlačku prsta sa zlepšila o 12 % a zapnutie aplikácií bude trvať o 71 % menej času. Spotreba energie v pohotovostnom režime bola zlepšená o polovicu. Pribudlo automatické občasné vymazávanie systémovej cache pamäte. Celkovo sa zákazníci dočkajú lepšej stability systému.

Náš tip
Aktualizácia na Android 13 a MIUI 14 pre obľúbené Xiaomi telefóny je už na Slovensku

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+