MojAndroid

Spoločnosť OnePlus spustila aktualizáciu softvéru pre minuloročný smartfón nižšej triedy OnePlus Nord CE 2 5G. Podľa portálu GSMArena prináša systém Android 13 a nadstavbu OxygenOS 13.

Aktualizácia pre OnePlus Nord CE 2 5G bola spustená v Indii

Model Nord CE 2 5G bol uvedený na trh minulý rok vo februári prekvapivo so starším systémom Android 11. V auguste získal aktualizáciu na OxygenOS 12, ktorý bol postavený na systéme Android 12. Po roku od svojho vydania teraz dostáva stabilnú verziu OxygenOS 13, ktorý je zase založený na najnovšom systéme Android 13.

OnePlus Nord CE 2 farby
OnePlus Nord CE 2 5G | Zdroj: Oneplus.com

Systém Android 13 prináša viacero zaujímavých vylepšení. Prináša napríklad nový spôsob prepínania reproduktorov, ktorý využijete pri počúvaní hudobných služieb, ako sú YouTube Music a Spotify. Novinkou je tiež nahrávanie jednej aplikácie namiesto nahrávania celej obrazovky. OxygenOS 13 zase prináša  Aquamorfický dizajn s optimalizáciou výkonu, novú verziu hernej technológie HyperBoost GPA 4.0 a nové možnosti prispôsobenia.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v Nastaveniach smartfónu. Momentálne je dostupná v Indii a odtiaľ by sa mala postupne rozšíriť aj na ďalšie trhy. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú aj smartfóny nižších tried. Činí sa aj Xiaomi, ktoré tento týždeň aktualizovalo starší model strednej triedy Redmi Note 10 Pro. Najnovšie dostali niektoré staršie Samsungy hernú aktualizáciu. Android 13 dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to má v posledných rokoch náročnejšie.

Náš tip
Známa funkcia z Telegramu na Instagrame? Kontroverzná novinka od Mety
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+